Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej

Piotr Śliżewski

Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej

8.4

(5 ocen) wspólnie z

19,90

 

Msza Święta powinna znajdować się w centrum naszej wiary. Niestety, wielu z nas ma problem z pełnym, świadomym uczestnictwem w Eucharystii. Wiele jej elementów jest dla nas niezrozumiałych i niejasnych. Nie ułatwia nam sprawy język liturgii, który ze swej natury jest daleki od języka, jakim posługujemy się na co dzień.

Lekarstwem na takie problemy ma być właśnie ta książka. Jej autor próbuje przybliżyć nam znaczenia, jakie kryją się za poszczególnymi gestami, symbolami i słowami wypowiadanymi podczas Mszy Świętej. Posługuje się przy tym potocznym językiem, pełnym pomysłowych porównań i odwołań do doświadczenia czytelnika. Jego książka stanowi doskonały przewodnik dla każdego, kto chciałby zobaczyć, jak ogromnym cudem oraz niesamowitym darem jest Eucharystia. Jej lektura pozwoli nam w pełni skorzystać z tego daru i pomoże w tym, aby przynosił on prawdziwe duchowe owoce w naszym życiu.

„Czy rozumiesz, w czym uczestniczysz?” – można by zapytać katolików chodzących na niedzielną Mszę Świętą. Wielu mogłoby odpowiedzieć słowami biblijnego Etiopa: „Jak mogę zrozumieć, skoro nikt mi nie wyjaśnił?”. Tak jak potrzebujemy inicjacji do lektury Słowa Bożego, tak potrzebujemy również inicjacji do uczestnictwa w Eucharystii. Nieocenioną pomocą do takiej inicjacji jest kompetentny, a przy tym prosto i przystępnie napisany komentarz. Taką właśnie pozycją jest książka ks. Piotra Śliżewskiego. Niech jej lektura służy wszystkim Czytelnikom pomocą w odkrywaniu niezgłębionych bogactw misterium Chrystusa, które celebrujemy w Eucharystii.
Ks. Maciej Zachara MIC

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-748-2724-9

Liczba stron: 188

Format: 140x190mm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...