Menu

Dorota Mazur

Maria Baouardy, zwana Małą Arabką, urodziła się w Palestynie w arabskiej rodzinie należącej do katolickiego Kościoła melchickiego. W wieku siedemnastu lat trafiła do Francji, gdzie wstąpiła do zakonu karmelitanek i przybrała imię Maria od Jezusa Ukrzyżowanego. W tym czasie zaczęła doświadczać ekstaz, wizji i lewitacji. Ujawnił się też u niej dar proroctwa oraz stygmaty. Zmarła w karmelitańskim klasztorze w Betlejem w Palestynie. Została beatyfikowana przez Jana Pawła II w 1983 roku. Książka ukazuje sylwetkę tej niezwykłej postaci, zarys jej radykalnej duchowości, wpleciony w opowieść o życiu błogosławionej Marii i cudach, których Bóg dokonywał za jej sprawą. Uczy ona totalnego zaufania i zawierzenia Bogu. Mała Arabka doświadczyła w swoim życiu wielu ciężkich prób i cierpień, wcześnie straciła rodziców, za odmowę wyjścia za mąż została odrzucona przez rodzinę, cudem przeżyła, kiedy pewien muzułmanin podciął jej gardło, na pewien czas straciła wzrok, była też nękana przez złe duchy. Mimo to nawet w najtrudniejszych chwilach potrafiła powiedzieć Bogu „tak”, kontemplując Jezusowe powierzenie się Bogu.
Święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, zwana Małą Arabką, była mistyczką, urodzoną w Palestynie w rodzinie należącej do katolickiego Kościoła melchickiego. Doświadczała ekstaz, wizji i lewitacji. Ujawnił się też u niej dar proroctwa i stygmaty. Każdą chwilę swojego życia Maria oddawała do dyspozycji Bogu. Żadne doświadczenie nie zachwiało jej wiary, bo niezależnie od zawirowań tego świata zawsze powierzała się Jezusowi. Idąc jej śladem, możemy wraz z nią rozważać i przeżywać mękę i umieranie naszego Zbawiciela, poprzez które dał nam dostęp do nieba.
Rozważania Drogi Krzyżowej z libańskim świętym. Święty Charbel Makhlouf był libańskim mnichem, który celem swojego życia uczynił osiągnięcie jak największej bliskości z Jezusem poprzez post, modlitwę i umartwienia. Zarówno jego postawa, jak i cuda, jakie miały miejsce za jego wstawiennictwem, sprawiły, że dla wielu wiernych stał się duchowym przewodnikiem i orędownikiem w Niebie. Droga krzyżowa ze św. Charbelem to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy pragną wraz z nim przeżywać ostatnie chwile Chrystusa przed śmiercią na krzyżu. Fragmenty Ewangelii są tu rozważane w kontekście biografii i myśli tego libańskiego świętego, który poświęcił całe swoje życie na zgłębianie najwspanialszej Prawdy, jaką jest Jezus Chrystus.
Barbara Kloss - urodzona w inteligenckiej rodzinie, znakomicie wykształcona nauczycielka i katechetka. Po 17 latach ciężkiej choroby doznała wielkiego cudu uzdrowienia, który przypisywany jest wstawiennictwu Siostry Faustyny. To nadprzyrodzone doświadczenie, połączone z osobistym oddaniem Jezusowi zapoczątkowało nowy etap życia tej wyjątkowej kobiety. Wypełniony był on żarliwą modlitwą mistyczną, w czasie której przez wiele lat Barbara otrzymywała od Maryi szczególne przesłania. Oddajemy w ręce czytelników nie tylko przejmującą opowieść o życiu współczesnej polskiej mistyczki, lecz przede wszystkim poruszającą, choć przystępną lekturę duchową, opartą na słowach Matki Bożej. Maryja objawiała się Barbarze Kloss w pierwsze soboty miesiąca i przez tę niezwykłą mistyczkę, znaną ze swego ewangelicznego radykalizmu życia, potwierdziła, że największym duchowym darem, jaki otrzymaliśmy, jest modlitwa różańcowa. Ukształtowana także dzięki takim prywatnym objawieniom pobożność maryjna wraz z rozpropagowanym przez św. Faustynę kultem Bożego Miłosierdzia stanowi szczególną i niezwykle cenną polską spuściznę duchową, którą warto przyjąć jako niezawodną pomoc na drodze ku świętości. Dorota Mazur jest z wykształcenia historykiem Kościoła i dziennikarką. Współpracowała m.in. z kwartalnikiem „eSPe”, „Wzrastaniem”, „Głosem Karmelu” i „Egzorcystą”. Autorka wydanych przez Wydawnictwo eSPe książek o św. Charbelu i Małej Arabce, a także redaktorka Przygotowania do aktu zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryi. Pracuje nad doktoratem z teologii na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.
Wysławiamy wraz z Chrystusem Ojca, że przed oczyma duszy siostry Marii od Jezusa Ukrzyżowanego odsłonił tajemnice prawdy i miłości — i dał jej udział w chwale swojego Królestwa. św. Jan Paweł II Święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, zwana Małą Arabką, była mistyczką, urodzoną w Palestynie w chrześcijańskiej rodzinie należącej do katolickiego Kościoła melchickiego. Wstąpiła do zakonu karmelitanek we Francji. W tym czasie zaczęła doświadczać ekstaz, wizji i lewitacji. Ujawnił się też u niej dar proroctwa oraz stygmaty. Zmarła w karmelitańskim klasztorze w Betlejem. Została beatyfikowana przez Jana Pawła II, a jej kanonizację zatwierdził Papież Franciszek. Maria doświadczyła w swoim życiu wielu ciężkich prób i cierpień, ale mimo to nawet w najtrudniejszych chwilach potrafiła powiedzieć Bogu „tak”. Idąc jej śladem, możemy wraz z nią rozważać i przeżywać najświętsze tajemnice naszej wiary w modlitwie różańcowej.
Św. Charbel Makhlouf był zakonnikiem, pustelnikiem żyjącym w Libanie w XIX wieku. Już za życia za jego wstawiennictwem działy się liczne cuda. Po śmierci okazało się, że jego ciało nie rozkłada się, a w dodatku wydobywa się z niego tajemniczy płyn, który ma właściwości uzdrawiające. Do jego grobu rychło zaczęli ściągać pielgrzymi, wśród których zanotowano tysiące uzdrowień. Kult otaczający libańskiego mnicha został ostatecznie usankcjonowany przez bł. Pawła VI, a jego popularność dawno już przekroczyła granice jego ojczyzny, sięgając także i Polski. W tej książeczce znalazły się rozważania tajemnic różańcowych inspirowane życiem i myślami świętego Charbela, który zawsze starał się wiernie naśladować Jezusa Chrystusa i Jego Matkę.
Rozważania modlitwy różańcowej z mistyczką św. Marią od Jezusa Ukrzyżowanego.Święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, zwana Małą Arabką, była mistyczką, urodzoną w Palestynie w chrześcijańskiej rodzinie należącej do katolickiego Kościoła melchickiego. Wstąpiła do zakonu karmelitanek we Francji. W tym czasie zaczęła doświadczać ekstaz, wizji i lewitacji. Ujawnił się też u niej dar proroctwa oraz stygmaty. Zmarła w karmelitańskim klasztorze w Betlejem. Została beatyfikowana przez Jana Pawła II, a jej kanonizację zatwierdził Papież Franciszek.Maria doświadczyła w swoim życiu wielu ciężkich prób i cierpień, ale mimo to nawet w najtrudniejszych chwilach potrafiła powiedzieć Bogu „tak”. Idąc jej śladem, możemy wraz z nią rozważać i przeżywać najświętsze tajemnice naszej wiary w modlitwie różańcowej.
„Cuda Eucharystyczne w Polsce” - Dorota Mazur Na przestrzeni wieków Jezus zapragnął w pewnych odstępach czasu i w różnych miejscach przekazać ludziom, że w każdej poświęconej Hostii On sam znajduje się namacalnie. Trudno powiedzieć, ile było cudów eucharystycznych – wiele z nich bowiem wydarzyło się w odległym czasie lub miejscu, wiele nie zostało zbadanych czy zapisanych, wiele relacji było przekazywanych jedynie ustnie. W książce przedstawiono te, które są nam najbliższe ponieważ wydarzyły się na terenie Polski i zostały potwierdzone przez Kościół. W każdej chwili możemy pojechać, zobaczyć i przekonać się o nich osobiście. Wśród opisanych sanktuariów są: Bisztynek, Dubna, Elbląg, Głotowo, Jankowice Rybnickie, Kraków, Legnica, Poznań, Sokółka. We wstępie znajdziemy obszerne wyjaśnienie czym jest Cud Eucharystyczny oraz jakie są zasady jego potwierdzenia przez Kościół. Wszystkie teksty są opatrzone zdjęciami, a także mapkami wskazującymi lokalizację sanktuarium. Mamy nadzieję, że takie opracowanie przyczyni się do szerzenia kultu Eucharystycznego w Polsce i pozwoli wielu pielgrzymom nawiedzić te sanktuaria.
Poznaj historię życia i duchowość polskiej mistyczki, która przez kilka lat rozmawiała z Jezusem! Siostra Leonia Nastał (1903-1940) należała do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Jako młoda zakonnica miała liczne przeżycia mistyczne – przez kilka ukazywał się jej i rozmawiał z nią sam Jezus. Za namową spowiednika i za pozwoleniem przełożonej treść tych niezwykłych rozmów siostra Leonia zapisywała w swych pamiętnikach. „Jeżeli wejdziesz na drogę niemowlęctwa, upodobnisz się najbardziej do Jezusa w hostii – do niemowlęcia Bożego w żłóbku” – powiedział jej pewnego dnia Chrystus i właśnie te słowa stały się początkiem jej duchowej drogi, zwanej dziś kontemplacją niemowlęctwa duchowego. Słyszymy często powiedzenie: On wybrał życie trudniejsze – kapłańskie czy zakonne; ona wybrała trudy życia zakonnego zamiast przyjemności świata. Jest to prawda, ale niepełna. Człowiek często kieruje się emocjami, powierzchownymi wrażeniami. Może się łatwo pomylić, skąd powstaje wiele dramatów, a nieraz i zgorszeń. A Jezus mówi: „Nie wyście Mnie wybrali ale Ja was wybrałem” (J 15,16). S. Leonia Nastał była z pewnością szczególną wybranką Jezusa. I odpowiedziała z takim zapałem i oddaniem, że Jezus wprowadził ją w nieobjawione dotąd tajemnice swego niemowlęctwa. Czytając tę książkę, nie możemy uniknąć pytania: A do czego ja jestem powołany przez Jezusa? Trzeba wielkiego wyciszenia, by usłyszeć Jego głos. Przystąpmy więc w skupieniu do lektury, a w ramówce naszego życia wprowadźmy więcej czasu na refleksję i modlitwę. Leon Stefan Knabit OSB, mnich benedyktyński Dorota Mazur OV (Dziewica Konsekrowana) jest z wykształcenia teologiem, historykiem Kościoła i dziennikarzem, autorką licznych książek, m.in. „Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort”. Współpracowała m.in. z „Posłańcem Ducha Świętego”, „Głosem Karmelu”, „Egzorcystą”, „Wzrastaniem”, „Czasem Serca”, Aleteia.pl i kwartalnikiem „eSPe”. Posiada licencjat kościelny i absolutorium studiów doktoranckich z teologii na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.
Poznaj historię życia i duchowość założycielki Zakładu dla Niewidomych w podwarszawskich Laskach. Róża Czacka miała problemy ze wzrokiem od dzieciństwa, a w wieku 22 lat zupełnie przestała widzieć. Mimo to wiodła niezwykle aktywny tryb życia: podróżowała po całej Europie, poznawała najnowsze osiągnięcia w zakresie edukacji niewidomych i nawiązywała liczne kontakty. W 1918 roku założyła Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, a w 1922 roku rozpoczęła budowę Zakładu dla Niewidomych w Laskach. Przez całe swe życie wierzyła głęboko, że ludzie niewidomi mają wyjątkowy dar przywracania wzroku duszy poprzez głoszenie Ewangelii osobom oddalonym od Boga. W październiku 2020 roku papież Franciszek potwierdził autentyczność cudu za wstawiennictwem Matki Róży, co jest krokiem na drodze do jej beatyfikacji. Matka Elżbieta Róża Czacka została nazwana przez kardynała Stefana Wyszyńskiego „Niewidomą Matką Niewidomych”. Któż jak nie ona, która straciła wzrok, może być najbardziej wiarygodnym świadkiem, że ciemność fizyczna, która buduje na wierze, zostaje przyjęta jako dar, a jednocześnie, będąc ofiarowana jako zadośćuczynienie za duchową ślepotę świata, staje się światłem dla osób poszukujących. s. Radosława Podgórska FSK Dorota Mazur OV (Dziewica Konsekrowana) jest z wykształcenia teologiem, historykiem Kościoła i dziennikarką, autorką licznych książek, m.in. „Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort” i „S. Leonia Nastał. Kontemplacja niemowlęctwa duchowego Jezusa. Życie, przesłanie, modlitwy”. Współpracowała m.in. z „Posłańcem Ducha Świętego”, „Głosem Karmelu”, „Egzorcystą”, „Wzrastaniem”, „Czasem Serca”, Aleteia.pl i kwartalnikiem „eSPe”. Posiada licencjat kościelny i absolutorium studiów doktoranckich z teologii na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.
Czy człowiek, który porzucił świat, może go zmienić? Historia pewnego libańskiego mnicha coraz mocniej świadczy, że największych rzeczy dokonują ci, którzy wiernie trwają przy Bogu. Nawet jeśli w ciągu swojego życia są dla świata niedostrzegalni. Youssef Makhlouf urodził się około 1828 roku w Libanie w rodzinie prostych i pobożnych chrześcijan. W wieku 23 lat uciekł z domu i wstąpił do klasztoru, przyjmując zakonne imię Charbel. Cuda wypraszane za jego wstawiennictwem potwierdzały jego świętość. Papież Paweł VI kanonizował go 9 października 1977 roku. Książka przybliża nie tylko dzieje życia św. Charbela, ale także jego duchowość i przesłanie. Swoją codzienność opierał przede wszystkim na modlitwie. Żył w nieustannym dialogu z Miłością, której pozwalał się przemieniać. Asceza pomagała mu wyzbyć się tego, co mogło stanąć między nim a Bogiem i zabrać mu prawdziwą wolność. Jego życie dotąd przynosi owoce. W książce można odnaleźć świadectwa osób, które za przyczyną św. Charbela odzyskały zdrowie duszy i ciała. Dla wielu stał się patronem w przeciwnościach. Mimo że od jego śmierci minęło tak wiele lat, św. Charbel nadal prowadzi innych do Boga. Przez miłość. Dorota Mazur OV (Dziewica Konsekrowana) jest z wykształcenia teologiem, historykiem Kościoła i dziennikarką, autorką licznych książek, m.in.: „Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort”, „S. Leonia Nastał. Kontemplacja niemowlęctwa duchowego Jezusa. Życie, przesłanie, modlitwy” i „Matka Elżbieta Róża Czacka. Życie, duchowość, modlitwy”. Współpracowała m.in. z „Posłańcem Ducha Świętego”, „Głosem Karmelu”, „Egzorcystą”, „Wzrastaniem”, „Czasem Serca”, Aleteia.pl i kwartalnikiem „eSPe”. Posiada licencjat kościelny i absolutorium studiów doktoranckich z teologii na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.
Już jako mała dziewczynka św. Weronika (Urszula) Giuliani doświadczała wizji Jezusa i Maryi. Były dla niej naturalne, wzrastała wraz z nimi – zarówno fizycznie, jak i duchowo. Z czasem więź z Jezusem stawała się coraz głębsza, dojrzalsza. Bóg przygotowywał ją w ten sposób do życia, które było zjednoczeniem z Nim w pełni – zwłaszcza w cierpieniu. Wstąpiła do zgromadzenia o surowej regule, pościła, umartwiała się, nosiła na ciele bolesne znaki Męki Jezusa. Książka opowiada o niezwykłym życiu i mistycznych doświadczeniach św. Weroniki. Przybliża jej refleksje, zapiski oraz rozwój kultu - także w Polsce. Jej życie stanowi doskonałe świadectwo zanotowanych przez nią słów: „Bóg jest magnesem. Gdy tylko dusza ludzka przylgnie do tej Boskiej woli i zdecydowanie trwa w pragnieniu jedynie Boga. On przyciąga ją do siebie i zespala ze sobą tak ściśle, jakby dusza była samym Bogiem”.
Podobno niebezpiecznie jest prosić świętą Ritę o wstawiennictwo, ponieważ polecane jej orędownictwu sprawy, rozwiązują się czasem wbrew oczekiwaniom. Ale takie było też jej życie. Bóg prowadził ją w sposób zaskakujący, nieoczywisty. Gdy sytuacja wydawała się beznadziejna, pojawiało się światełko w tunelu, nie oznaczało to jednak, że sprawy ułożą się po jej myśli. Rita mimo to ufała i może dlatego jest właśnie orędowniczką w sprawach trudnych. Bo uczy zaufania mimo wszystko.Bogato ilustrowana książka przybliża biografię świętej Rity – cuda, które towarzyszyły jej życiu, ale też trudne decyzje i bolesne doświadczenia.
W XV wieku miało miejsce niezwykłe wydarzenie – niemieckiemu pasterzowi ukazało się Dzieciątko Jezus w otoczeniu 14 Świętych Wspomożycieli. Poleciło, by ludzie zwracali się do nich w trudnych czasach w swoich potrzebach. Wśród tych świętych orędowników są tacy, do których chętnie się zwracamy nawet dzisiaj, jak św. Krzysztof, św. Katarzyna, św. Barbara, ale też tacy, których wzywamy obecnie rzadziej np. św. Cyriak (chroniący przed opętaniem), św. Pantaleon (orędownik w ciężkich chorobach), czy św. Eustachy, którego można prosić o wstawiennictwo w trudnych sytuacjach. W książce przeczytamy o historii tego wydarzenia, poznamy żywoty wymienionych tam Świętych oraz znajdziemy modlitwy za ich wstawiennictwem . Liczne cuda wskazują, że Pan Bóg również dzisiaj spełnia obietnicę daną przed wiekami prostemu pasterzowi i obdarza łaskami tych, którzy proszą o orędownictwo Czternastu Świętych Wspomożycieli.
Jest wiele osób, dla których samotność nie jest wyborem. Pragną założenia rodziny, ale z różnych powodów nie udało im się „trafić” na osobę, z którą mogłyby spędzić resztę życia. Tylko Bóg zna głębie ich serc i rozumie tęsknotę za miłością. Modlitewnik zawiera wezwania, prośby i nowenny o męża lub żonę przez wstawiennictwo świętych, którzy są orędownikami małżonków, m.in. Rity, Antoniego, Józefa a także Maryi – Matki Pięknej Miłości. Są w nim również fragmenty Pisma Świętego do medytacji, wskazówki i świadectwa oraz współczesne modlitwy o prawdziwą miłość.
Ból po utracie najbliższych może być zrozumiany tylko przez tych, którzy go doświadczyli. Pustka, niepokój, tęsknota... Żadne ze słów nie oddaje tego, co czuje się, gdy odchodzi ktoś kochany. Często jest to moment trudny dla naszej relacji z Bogiem. Jak Mu zaufać? Jak się do Niego zwracać? O co się modlić?Niniejszy modlitewnik jest propozycją modlitewnego trwania przed Panem w tym trudnym czasie. Są w nim modlitwy na chwilę zwątpienia i rozpaczy a także prośby za tych, którzy odeszli. Znajdują się w nim również przynoszące ukojenie fragmenty Biblii oraz tekstów świętych. W książce znajdą podpowiedzi i wskazówki także Ci, którzy towarzyszą osobom pogrążonym w żałobie.
W Roku Jubileuszowym związanym z 300-leciem Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej uwaga wielu zwraca się ku miejscu, które jest ważne dla Polaków nie tylko z powodów religijnych, ale także historycznych. Album poprzez krótkie przystępne teksty opowiada historię Jasnej Góry oraz dzieje cudownego obrazu – te legendarne i te udokumentowane. Prezentuje liczne ciekawostki i nieznane powszechnej opinii fakty. Opowiada o historycznych zdarzeniach, których to miejsce było świadkiem i o licznych cudach, które wybłagali tutaj pielgrzymi z całego świata, o czym świadczą niezliczone wota.
Biografia założyciela Ruchu Światło-Życie pokazuje, jak bardzo swoją działalnością wyprzedzał on swoje czasy. Swoją charyzmą przyciągał wielu entuzjastów nowych idei duszpasterskich, wśród których był bp Karola Wojtyła, ale miał również wokół siebie wielu przeciwników. Biografia została wzbogacona osobistymi wspomnieniami i zdjęciami żyjących jeszcze współpracowników ks. Blachnickiego oraz uczestników pierwszych oaz rekolekcyjnych. Swoimi refleksjami podzielili się m.in. ks. Stanisław Szczepaniec, bp Jan Szkodoń i bp Grzegorz Ryś.
Czy człowiek, który porzucił świat, może go zmienić? Historia pewnego libańskiego mnicha coraz mocniej świadczy, że największych rzeczy dokonują ci, którzy wiernie trwają przy Bogu. Nawet jeśli w ciągu swojego życia są dla świata niedostrzegalni. Youssef Makhlouf urodził się około 1828 roku w Libanie w rodzinie prostych i pobożnych chrześcijan. W wieku 23 lat uciekł z domu i wstąpił do klasztoru, przyjmując zakonne imię Charbel. Cuda wypraszane za jego wstawiennictwem potwierdzały jego świętość. Papież Paweł VI kanonizował go 9 października 1977 roku. Książka przybliża nie tylko dzieje życia św. Charbela, ale także jego duchowość i przesłanie. Swoją codzienność opierał przede wszystkim na modlitwie. Żył w nieustannym dialogu z Miłością, której pozwalał się przemieniać. Asceza pomagała mu wyzbyć się tego, co mogło stanąć między nim a Bogiem i zabrać mu prawdziwą wolność. Jego życie dotąd przynosi owoce. W książce można odnaleźć świadectwa osób, które za przyczyną św. Charbela odzyskały zdrowie duszy i ciała. Dla wielu stał się patronem w przeciwnościach. Mimo że od jego śmierci minęło tak wiele lat, św. Charbel nadal prowadzi innych do Boga. Przez miłość.
Przekonanie, że świętymi mogą być tylko nieliczni wybrani, którzy poświęcą swoje życie Bogu przez wstąpienie do klasztoru albo chociaż stanu duchownego, ciągle jeszcze pokutuje w świadomości wielu wiernych. A przecież Pismo Święte mówi jasno: każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, niezależnie od tego, do jakiego stanu należy i czym się zajmuje. Co więcej, bycie świętymi nie jest czymś, czym można zajmować się po godzinach w zaciszu swego domostwa, ale głównym celem naszego życia, któremu powinny być podporządkowane wszystkie inne. O tym właśnie traktuje ta książka. Dowiecie się z niej m.in.: Czym jest świętość? Czy są różne stopnie świętości? Jak przekonać grzesznego człowieka, że może stać się święty? Czy świętość jest przebóstwieniem? Skąd się wziął kult świętych w Kościele? Czy pośrednictwo świętych nie pomniejsza roli Chrystusa? Co oznacza „świętych obcowanie”? Czy święci mają wady? Czy życie zakonne sprzyja osiąganiu świętości? Czym powinno charakteryzować się dążenie do świętości w małżeństwie? Czy single też mogą realizować się na drodze do świętości? Jaka jest różnica między beatyfikacją a kanonizacją? Jak przebiega proces kanonizacyjny? Co o świętości mówi nam życie i pontyfikat Jana Pawła II?
W Kościele zawsze istniały kobiety, które w sposób bezpośredni i realny doświadczały Bożej obecności. Określa się je często mianem mistyczek. Duchowość chrześcijańska zawdzięcza im wiele wspaniałych modlitw. W tym zbiorze zostały zebrane te najbardziej urzekające swą głębią i pięknem, które powstały za sprawą takich postaci jak św. Hildegarda z Bingen, św. Katarzyna ze Sieny, św. Teresa z Avila, św. Faustyna Kowalska, św. Małgorzata Maria Alacoque, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, Marta Robin, Myrna Nazzour, św. Bernadetta Soubirous, św. Klara, św. Brygida Szwedzka czy św. Joanna Franciszka de Chantal. Modląc się z nimi możemy pogłębiać swoje życie duchowe i czynić postępy na drodze ku Bogu, którego bliskości tak mocno doświadczyły te mistyczki.
Siostra Maria Dulcissima Hoffman była zakonnicą w Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej. Miała dar jasnowidzenia – przewidywała przyszłe wydarzenia. Dzięki temu uratowała niejedną osobę przed nieszczęściem. Była stygmatyczka i mistyczka zmarła bardzo młodo, w opinii świętości, która mimo upływu lat nie zanika. Na jej grobie wciąż płoną znicze i pojawiają się kwiaty. Grób ten jest licznie nawiedzany przez tych, którzy szukają jej wstawiennictwa. Wiele osób w świadectwach potwierdza, że zostały tam wysłuchane.