Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Księga słów i obrazków czyli ćwiczenia do słuchania i mówienia

Jolanta Heczko

Księga słów i obrazków czyli ćwiczenia do słuchania i mówienia

30,00

 

„Księga słów i obrazków, czyli ćwiczenia do słuchania i mówienia” jest wynikiem wieloletnich doświadczeń pracy terapeutycznej (logopedycznej i pedagogicznej) z dziećmi w różnym wieku i z różnymi problemami.
Przez całe lata obserwowałam dzieci prawidłowo rozwijające się i dzieci z dysharmoniami rozwojowymi. Każde dziecko należy traktować indywidualnie, każde potrzebuje dostosowanych do swoich potrzeb oddziaływań terapeutycznych. Wszystkie dzieci jednak potrzebują wszechstronnej stymulacji językowej, stałego wzbogacania zasobu słownictwa, budowania umiejętności komunikacji. Prawidłowa komunikacja językowa stanowi podstawę rozwoju dziecka, decyduje o jego powodzeniach lub niepowodzeniach szkolnych, a później życiowych.
Dużym problemem dla większości moich małych pacjentów było uzyskanie sprawności fonetyczno-fonologicznej czyli sposobu realizacji głosek w sylabach, wyrazach i zdaniach, a także umiejętności swobodnego wypowiadania się. Większość dzieci miała też mały zasób słownictwa. Wczesne stosowanie ćwiczeń i zabaw pobudzających rozwój języka to najlepsza metoda na prawidłowy, wszechstronny rozwój dziecka. Słuchanie i patrzenie, przedstawianie słowa mówionego w atrakcyjnej formie graficznej umożliwia dokładniejszą percepcję wzrokowo-słuchową i wspomaga prawidłową artykulację.
„Księga słów i obrazków ...” przedstawia głoski języka polskiego ułożone w kolejności alfabetycznej. Do każdej głoski ułożony jest krótki tekst. Z tekstami związane są obrazki, których zadaniem jest przyciągnięcie uwagi dziecka, zainteresowanie czytanym tekstem. Taka forma przedstawienia treści angażuje u dziecka analizatory wzrokowy i słuchowy.
Ze względu na specyfikę języka polskiego niektóre głoski zostały przedstawione w dwóch oddzielnych tekstach ze względu na różny zapis ortograficzny (np. h, ch, ż, rz). Pozwoli to dziecku zapamiętać prawidłową pisownię. Również specyfika języka polskiego - mała liczba wyrazów rozpoczynających się np. na głoskę ć, dź - spowodowała umieszczenie ich w jednym tekście z zapisem ortograficznym głosek ci, dzi.
Wyrazy wybrane do ćwiczeń w załączonych tekstach są używane w naszym języku z różną częstością, należy jednak wprowadzać do języka dziecka również wyrazy trudne czy rzadko używane, sprzyja to bowiem rozwojowi kompetencji komunikacyjnej, ułatwia rozumienie słowa pisanego i mówionego.
„Księga słów i obrazków ...” jest przeznaczona dla logopedów, pedagogów, rodziców i wszystkich osób pracujących z dziećmi, a przede wszystkim dla dzieci.
Mam nadzieję, że dzieci odkryją w „Księdze...” jak bogaty w słowa jest nasz język, poznają i zapamiętają nowe słowa, utrwalą prawidłową wymowę i uśmiechną się, oglądając obrazki!
Jolanta Heczko

Komlogo
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-613-3948-9

Liczba stron: 100

Format: 210x300mm

Cena detaliczna: 30,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...