Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mariologia

Mariologia

20,34

 

Udział Matki Bożej w tajemnicy zbawienia od początku prowadził Kościół do przekonania, że Dziewica Maryja ma wyjątkowe miejsce i szczególną misję, zarówno w odkupieńczym dziele swego Syna, jak i w życiu całego Kościoła, w tym każdego z nas. Mariologia jest teologicznym studium osoby i misji Najświętszej Maryi Panny. Refleksja teologiczna dotycząca Matki Najświętszej prowadzona jest w perspektywie chrystocentrycznej, ponieważ bycie Matką Boga, stanowi zasadniczy wyznacznik Jej życia i wkładu w historię zbawienia.

W Niej widoczna jest przemiana, jaka zachodzi w człowieku odkupionym przez Chrystusa. Ona stanowi najwspanialszą realizację, a jednocześnie najwierniejsze odzwierciedlenie tego, czym jest nowe stworzenie w Chrystusie i jaką godność posiada człowiek odkupiony przez Chrystusa. Jej świętość stanowi wzór świętości ludzkiej.

Autorzy publikacji:

Juan Luis Bastero – kapłan, inżynier, oficer marynarki wojennej. Doktor teologii oraz wykładowca w Wyższym Instytucie Nauk Religijnych Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie. Ekspert w dziedzinie chrystologii, patrologii i mariologii, autor licznych artykułów i książek.

José Manuel Fidalgo – kapłan, doktor teologii i absolwent filozofii. Dyrektor Wyższego Instytutu Nauk Religijnych Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie. Wykładowca teologii na wspomnianym uniwersytecie. Obszary zainteresowań badawczych: chrześcijaństwo, kultura współczesna i ponowoczesność, dorobek Romano Guardiniego, edukacja chrześcijańska, relacje wiara-rozum w myśli współczesnej.

Jedność
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-8144-919-9

Liczba stron: 132

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 38,00 zł

Tłumaczenie: Katarzyna Chorzewska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...