Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mięsień lędźwiowy. Klucz do fizycznego, emocjonalnego i duchowego dobrostanu

Jo Ann Staugaard-Jones

Mięsień lędźwiowy. Klucz do fizycznego, emocjonalnego i duchowego dobrostanu

6.0

(1 ocena) wspólnie z

31,86

 

Położony głęboko w jamie brzusznej, łączący biodro z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa ? mięsień lędźwiowy jest kluczowy dla postawy, ruchu i ogólnego dobrego stanu ciała. To jedyny mięsień, który wiąże górną część ciała z dolną, a jego wpływ rozciąga się na układ nerwowy, krwionośny i inne systemy ludzkiego organizmu.
Siedzący tryb życia oznacza problemy z mięśniem lędźwiowym, a te z kolei powodują narastanie bólów kręgosłupa i bioder. Takie dolegliwości mogą dotykać nie tylko ?skazanych na biurko?, ale nawet sportowców. Autorka książki omawia, jak utrzymać równowagę mięśnia lędźwiowego za pomocą ćwiczeń, oraz analizuje jego funkcję i rolę w rozmaitych aspektach funkcjonowania człowieka ? fizycznym, emocjonalnym i duchowym.
Osiemdziesiąt kolorowych ilustracji pokazuje anatomiczne szczegóły ćwiczeń i pozycji, które pomagają utrzymać ten istotny obszar ciała człowieka w zdrowiu.


Jo Ann Staugaard-Jones opisała w interesujący sposób mięsień lędźwiowy i jego rolę w bólu pleców oraz wyjaśniła, jak korzystać z siły płynącej z miednicy ? na fizycznym, emocjonalnym i duchowym poziomie. Ta książka jest rezultatem wieloletniej pracy.
? Thomas Myers, autor książki Taśmy anatomiczne

Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-757-9852-4

Tytuł oryginalny: The Vital Psoas Muscle: Connecting Physical, Emotional

Liczba stron: 128

Cena detaliczna: 59,90 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...