Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niedaleko pada jabłko

Liane Moriarty

Niedaleko pada jabłko

7.3

(70 ocen) wspólnie z

49,99 zł

3349

 


NOWA POWIEŚĆ AUTORKI BESTSELLEROWYCH WIELKICH KŁAMSTEWEK

CZY GDYBYŚCIE PODEJRZEWALI, ŻE WASZ OJCIEC ZABIŁ WASZĄ MATKĘ,
DONIEŚLIBYŚCIE O TYM POLICJI?


Rodzina Delaneyów na pierwszy rzut oka jest idealna. Joy i Stan wychowali czwórkę wspaniałych dzieci. Przez lata prowadzili jedną z najsłynniejszych szkół tenisowych w Australii. I choć młodość mają już za sobą, wciąż jest między nimi chemia, a gdy grają w debla, są niepokonani. Takiej miłości można tylko pozazdrościć.

Dlaczego więc Joy pewnego dnia po prostu… znika?

Czwórka rodzeństwa – Amy, Logan, Troy i Brooke – próbuje dowiedzieć się, co stało się z ich matką. Co oznacza zagadkowa wiadomość, którą wysłała w dniu zaginięcia? Dlaczego ojciec tak dziwnie się zachowuje? I co wspólnego z tym wszystkim ma nieznajoma, która rok temu zapukała do drzwi ich rodzinnego domu?

Im więcej pytań zadają Delaneyowie, tym więcej drobnych rys pojawia się na obrazku idealnego małżeństwa. Liane Moriarty – specjalistka od rodzinnych sekretów – jak zwykle po mistrzowsku buduje napięcie, na które składają się drobne nieporozumienia, od dawna tłumione żale oraz paskudne tajemnice.


Jakie to jest dobre!
Jojo Moyes

Zabawna i przerażająca.
Stephen King

Moriarty opowiada świetną historię, rozumie swoich bohaterów i pisze o nich z niezwykłą czułością.
„The Washington Post”

Moriarty w swojej najlepszej formie.
„Booklist”

Wielbiciele Moriarty, radujcie się!
CNN


Liane Moriaty jest autorką bestsellerowych powieści. Jej najbardziej znaną książką są Wielkie kłamstewka, które stały się podstawą serialu wyemitowanego przez stację HBO. W głównych rolach obsadzono Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Laurę Dern i Zoë Kravitz. W 2021 roku premierę miał serial oparty na innej powieści Moriarty, Dziewięcioro nieznajomych. Niedaleko pada jabłko to jej dziewiąta książka. Pisarka mieszka w Sydney w Australii.

Znak literanova
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-8367-1

Liczba stron: 592

Znak literanova

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 49,99 zł

Tłumaczenie: Aleksandra Kamińska

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...