Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oblicza Bożej miłości O tym, jak odczuwać i odzwierciedlać Bożą miłość

Gary Chapman

Oblicza Bożej miłości O tym, jak odczuwać i odzwierciedlać Bożą miłość

19,00

 

Czy może być coś ważniejszego niż kochać i być kochanym? Miłość jest jedną z najsilniejszych potrzeb emocjonalnych człowieka. Czujemy się kochani, gdy inni okazują nam swoją miłość w sposób dla nas zrozumiały, czyli w naszym podstawowym języku miłości. Ciągnie nas do nich, ponieważ oni zaspokajają naszą podstawową potrzebę: potrzebę miłości.
Sposoby komunikowania miłości funkcjonujące w sferze stosunków międzyludzkich są tak naprawdę odzwierciedleniem Bożej miłości. Skoro człowiek został stworzony na obraz Boga, możemy wnioskować, że Najwyższy doskonale posługuje się wszystkimi sposobami wyrażania miłości. Ponieważ On sam jest miłością, to obdarowywanie miłością, leży w Jego charakterze i naturze. Skoro ludzie zostali stworzeni na obraz Boga, możemy oczekiwać, iż okażą się zdolni do odwzajemnienia Bożej miłości. Liczne badania wykazały, że człowiek nie tylko ma zdolność odpowiadania na miłość Boga, lecz także iż nigdy nie jest w pełni szczęśliwy, dopóki nie nawiąże z Nim więzi miłości. Victor Frankl, który przeżył piekło pięciu nazistowskich obozów koncentracyjnych (m.in. w Teresinie, Oświęcimiu i w Dachau), przypomina, że sednem ludzkiej egzystencji jest poszukiwanie sensu życia. Święty Augustyn zaś pisze, że człowiek nie znajdzie ostatecznego sensu swojego żywota, dopóki nie odpowie na miłość Boga.

Vocatio
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 837146245X

Tytuł oryginalny: THE LOVE LANGUAGES OF GOD

Liczba stron: 264

Format: 124x195mm

Cena detaliczna: 19,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...