Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ora et pokora Dwanaście stopni do dojrzałości chrześcijańskiej

Augustine Wetta

Ora et pokora Dwanaście stopni do dojrzałości chrześcijańskiej

7.5

(2 oceny) wspólnie z

19,90

 

Pochodzący z piątego wieku przewodnik autorstwa świętego Benedykta oferuje doskonałe antidotum na współczesną epidemię stresu i depresji, przytłaczające tak wielu współczesnych młodych i dorosłych. Jednak język Reguły świętego Benedykta jest średniowieczny, zaś jej najbardziej namiętnymi zwolennikami są klauzurowi mnisi i mniszki. Jak zatem przełożyć tę starożytną mądrość na rady dla zwykłych ludzi naszych czasów?

Ze szczerością, humorem i wyjątkowym podejściem do klasycznej sztuki, ojciec Augustine, nauczyciel angielskiego i łaciny, trener rugby i surfer sprowadza metodę świętego Benedykta do dwunastu kluczowych kroków na drodze do odnalezienia wewnętrznego pokoju w sposób, który można zastosować w życiu każdego człowieka.

Opierając się na własnych doświadczeniach życiowych, zarówno sprzed wstąpienia do zakonu, jak i po zostaniu benedyktyńskim mnichem, autor wyjaśnia każdy z dwunastu kroków – stopni drabiny – ilustrując każdy rozdział reprodukcjami sztuki sakralnej, które upiększył komiksowymi „kwiatkami”. Ta zadziwiająca kombinacja z pewnością powstrzyma czytelnika przed traktowaniem samego siebie nazbyt poważnie – co samo w sobie jest już pierwszym krokiem na drodze do pokory.

AA
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-786-4526-9

Tytuł oryginalny: Humility Rules

Liczba stron: 160

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...