Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pan jest moim pasterzem oprawa biała Modlitewnik

Pan jest moim pasterzem oprawa biała Modlitewnik

13,76

 

Pan jest Pasterzem moim… Nowy modlitewnik dla dzieci w rozważaniach i modlitwach ukazuje Boga jako pełną dobra i miłości najbliższą nam Osobę. Odwołuje się do przedstawienia Chrystusa jako Dobrego Pasterza, który wychodzi naprzeciw zagubionym i przestraszonym owcom. Idzie odszukać i wyplątać z cierni tę zagubioną. To ważne, by na początku samodzielnej drogi wiary dziecko miało w sobie obraz Boga sprawiedliwego, ale miłosiernego, wszechmocnego, ale czułego, Stwórcy całego świata, ale też bliskiego Przyjaciela. W książeczce znajdziemy trzy wersje rachunku sumienia. Jedna z nich oparta jest na słowach Jezusa z Ewangelii. Są tu modlitwy bliskich nam świętych i błogosławionych: Faustyny, Jana Pawła II, Matki Teresy z Kalkuty czy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nowością są modlitwy rodzinne na najważniejsze święta oraz puste miejsce pozostawione na własne modlitwy dziecka. Jest ono wskazówką, że do Boga możemy zwracać się swoimi słowami. A nawet bez słów. W modlitewniku jest bogaty wybór pieśni eucharystycznych i kanony z Taizé, nieobecne dotąd w tego typu publikacjach. Forma graficzna w swojej prostocie przemawia do dziecięcej wrażliwości, nie jest jednak infantylna. Pełne ciepła malowane kilkoma pociągnięciami pędzla postacie i ornamenty sprawiają, że modlitewnik staje się bliski dziecku i pozostanie taki, nawet gdy ono dorośnie. MODLITEWNIK będzie dostępny w kolorze czarnym oraz białym

WAM
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-1028-4

Liczba stron: 368

Format: 90x125mm

Cena detaliczna: 23,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...