Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Papierowe postaci czyli origami płaskie z koła ABC Origami

Dorota Dziamska

Papierowe postaci czyli origami płaskie z koła ABC Origami

19,90

 

Formy origami przedstawione w tej książce są bardzo różnorodne.
Znajdziemy wśród nich portrety i sylwetki znanych postaci historycznych, takich jak np. Matka Teresa z Kalkuty, cesarzowa Józefina, Napoleon, Jan Paweł II, Juliusz Cezar, Kleopatra, Charlie Chaplin. Są tu też obrazki przedstawiające bohaterów legend, książek lub filmów m.in. Janosika i Sherlocka Holmesa. Inne modele prezentują charakterystyczne kostiumy z różnych epok oraz związane z różnymi zadaniami i wydarzeniami (młoda para, górnik, rycerz, torreador, klaun czy dama dworu). Znajdziecie tu ponadto wizerunki postaci z rozmaitych kręgów kulturowych – Eskimosa, Indianina, Chinkę.
Wszystkie modele zostały zaprojektowane z myślą o technice origami płaskie z koła. Techniki płaskie operują prostymi sposobami zgięć papieru, choć oczywiście są tu zarówno formy łatwiejsze jak i wymagające nieco więcej pracy. Często o ostatecznym kształcie danego wizerunku decyduje detal, jednak nie stosuje się ich tu wielu, wykonując te najbardziej
charakterystyczne dla danej postaci.
Wszystkie opisane w książce Doroty Dziamskiej „papierowe pomysły” mogą nie tylko umilić wolny czas i rozbudzić wyobraźnię dziecka, ale stać się również pomocą w zajęciach szkolnych, przybliżając postaci i zdarzenia omawiane na lekcji historii, geografii czy języka polskiego.

BIS
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-896-8593-3

Liczba stron: 64

Format: 20.3x29.4

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...