Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Potęga niedoskonałości

Tomas Navarro

Potęga niedoskonałości

6.7

(27 ocen) wspólnie z

28,50

 

W obecnych czasach mainstream wykreował ideał człowieka sukcesu. Nienaganny wygląd, idealny związek, nowocześnie urządzone mieszkanie, wspaniała kariera…

Niestety bardzo często, jest to po prostu iluzja. Za wszelką cenę dążymy do sukcesu, tracimy mnóstwo czasu i energii na dążenie do doskonałości i boleśnie przeżywamy każdą porażkę. Mamy wygórowane oczekiwania wobec siebie i ciągle podnosimy poprzeczkę. Musimy być lepsi, piękniejsi, mądrzejsi. Żyjemy w ciągłym stresie. Jest to działanie, które tylko z pozoru przynosi nam szczęście, częściej odbiera nam radość z życia i nie pozwala cieszyć się tym co mamy.

Tomás Navarro, doświadczony psycholog, podpowiada, co zrobić, by nie wpaść w melancholię i wieść być może niedoskonałe, ale o wiele pełniejsze i spokojniejsze życie. Uczy nas akceptować swoje słabości, a nawet dostrzec w nich piękno.

Zaakceptowanie własnej niedoskonałości, niepełności i przemijania może być bowiem kluczem do spokojnego życia i szczęścia.

Muza SA
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-287-1266-9

Tytuł oryginalny: Wabi Sabi

Liczba stron: 336

Muza SA

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Robert

Polecam

Problem w tym, że perfekcjoniści często oczekują od inncych określonych zachowań w danej sytuacji, a ludzie są tacy, jacy są, a nie tacy, jakbyśmy chcieli, żeby byli. Popełnianie błędów jest niedopuszczalne, samoocena budowana w oparciu o własne osiągnięcia i ciagłe poczucie bycia niewystarczająco dobrym. Książka to wspaniała pomoc dla wszystkich "drobiazgowych". Dzięki niej zrozumiałam, gdzie leżą główni "winoajcy" mojego ciągłego zadręczania się, nieszczęścia, poczucia bycia bezużytecznym. Serdecznie polecam. Motedy pana Tomasa naprawdę działają!
Klaudia Stożek

Potęga niedoskonałości

"Często nie postrzegamy rzeczywistości taką, jaka ona jest, tylko jaka chcielibyśmy widzieć". I to jest największy prolem perfekcjonistów...
Renata

Super!

Jestem perfekcjonistką. Wiecie co to oznacza? Ubrania w szafie muszą być ułożone z dokładnością do centymetra, coraz lepsze wyniki w pracy, ale satysfakcja coraz mniejsza i to poczucie winy, kiedy odpoczywam. Nie ma lekko. Tomás Navarro zawodowy psycholog z dwudziestoletnim doświadczeniem w zawodzie bardzo pomógł mi książką "Potęga niedoskonałości". Dodała mi ona otuchy w zmaganiu z rzeczywistością, ograniczyła w pewnym stopniu lęk. Dzięki zrozumiałam, że czasem trzeba po prostu odpuścić, dla właśnego dobra i szczęścia. Oczywiście, perfekcjonizmu nie da sie wyleczyc za pomocą jednej książki, ale naprawdę, ta pozycja bardzo pomaga złagodzić objawy tej przypadłości.Poleca,

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...