Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rubieże

Jeffrey Ford

Rubieże

7.1

(32 ocen) wspólnie z

32,90

 

Jeden z najbardziej interesujących fantastów dzisiejszych czasów”
– Fantasy & Science Fiction

Jeffrey Ford, laureat World Fantasy Award w powieści Fizjonomika przedstawia Cleya, mistrza szalonej i przerażającej nauki kwitnącej w mieście rodem z koszmarów sennych. W błyskotliwych j i pełnych rozmachu W labiryntach pamięci odmieniony fizjonomista odbył nierealną wyprawę przez umysł potwora, który wykreował mroczą metropolię.

Teraz nadszedł czas na trzecią i ostatnią część dziwacznej życiowej podróży Cleya. Cley doświadcza cudów, które zmieniają zarówno jego samego, jak otaczający go świat. Teraz jednak były Fizjonomista Klasy Pierwszej musi dotrzeć do niepojętych krańców swojego świata – w groźne serce czującej dziczy. Tylko tam, w miejscu, które karmi demony i widma mięsem i przerażeniem – gdzie zdumiewające widoki i zdarzenia są na porządku dziennym – może odbyć się pokuta Cleya.

Jednak Rubieże mają swoje wymagania i żywą świadomość, która obejmuje wszystkie cuda w ich granicach. Każdy krok naprzód nakłada na Cleya niezbywalną odpowiedzialność i prowadzi go głębiej w jądro legendy i do tajemnicy starszej od samego czasu.

„Obrazowa wyobraźnia Forda jest równie potężna, jak zwykle.”
– Publishers Weekly

„Ford to wielki talent, a Cley i Rubieże to wspaniałe dzieła artysty, który odrzuca krępujące etykiety fantasy czy science fiction.”
– Pittsburgh Tribune

Powieść Jefrrey Forda Fizjonomika w 1997 roku została nagrodzona World Fantasy Award i została uznana przez New York Times za Książkę Znaczącą. Od tego czasu Ford napisał dwa sequele, W labiryntach pamięci oraz Rubieże. Autor mieszka w New Jersey.

Solaris
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-759-0008-8

Tytuł oryginalny: The Beyond

Liczba stron: 258

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 32,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...