Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sofia albo początek wszystkich historii

Rafik Schami

Sofia albo początek wszystkich historii

7.4

(135 ocen) wspólnie z

37,07

 

Sofia choć zakochana po grób w Karimie, wychodzi za mąż za bogatego złotnika. Kilka lat później gdy okazuje się, że Karim niesłusznie został posądzony o zabójstwo, kobieta ratuje mu życie. Dozgonnie wdzięczny mężczyzna obiecuje pomoc zawsze kiedy tylko Sofia będzie w potrzebie.

Wiele lat później dorosły już jedyny syn Sofii, Salman, wyjeżdża do Włoch, gdzie zamierza ułożyć sobie życie na nowo. Z dala od ojczyzny nie jest mu łatwo, dlatego postanawia wrócić do Arabskiej Wioski, gdzie witany jest z wielką radością. Jedynie kuzyn Eliasz, który został wysokim oficerem wywiadu, ma z nim niewyrównany rachunek…

Okazuje się, że Salman jest poszukiwany i musi się ukrywać. Jego matka przypomina sobie o Karimie i jego dawnej obietnicy. Czy mężczyzna będzie mógł jej dotrzymać?

Historia o tęsknocie i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Opowieść o miłości zdolnej ocalić życie drugiego człowieka.

Noir Sur Blanc
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-30

ISBN: 978-83-656-1382-0

Tytuł oryginalny: Sophia oder Der Anfang aller Geschichten

Liczba stron: 480

Format: 15.0x24.0cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Wywiad z autorem

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Tomasz

wymagająca

Książka o miłości, emigracji, poszukiwaniu siebie, przemijaniu, starzeniu się, zawiści i obłudzie.. Tematyka wymagająca, życiowa, wspaniała, a czasem oburzająca. Warto przeczytać
Marcelina

walka o miłość

Sofia jest chrześcijanką, a jej miłość życia Karim to muzułmanin. Ta różnica kultur była niejako barierą w ich związku, ale nie stanowiła muru jeśli w grę weszła walka o życie i sprawiedliwość. Mimo, że ukochani nie związali się węzłem małżeńskim, miłość pozostała w ich sercach na zawsze. Wspaniała książka, która przenosi czytelnika do świata oddalonego o tysiące kilometrów. Autor przedstawia Damaszek za pomocą przypraw, kawy, niezwykłej roślinności i wyznań.
Marzena

magiczna mozaika

Historię czyta się jakby składała się z kilku opowieści, które tworzą jedną całość. Kawałek po kawałku odkrywamy powiązania, tworzy nam się przed oczami wspaniały obraz Syrii. Ta wschodnia mozaika składa się z wielu elementów. Opisy teraźniejszości i przeszłości, malownicze postacie, magiczna opowieść o miłości, której towarzyszy tęsknota, czasem walka, ale też radość i pasja. Bardzo piękna powieść, która jest dość wymagająca, ale nie zawiedziesz się gdy dojdziesz do ostatniej strony.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...