Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Statystycznie rzecz biorąc czyli ile trzeba zjeść czekolady żeby dostać Nobla?

Janina Bąk

Statystycznie rzecz biorąc czyli ile trzeba zjeść czekolady żeby dostać Nobla?

6.6

(2976 ocen) wspólnie z

39,99

 

,,Statystycznie rzecz biorąc…’’ to kolejna książka statystyce. Jednak ta lektura przyprawi Cię o ból przepony, naprawdę będzie Ci ciężko opanować się ze śmiechu! Na szczęście nie musisz z tym biec do lekarza, co najwyżej zrozumiesz o co w tej całej statystyce chodzi.

Ile trzeba zjeść czekolady, by dostać Nobla?

Dlaczego szop pracz i koń nigdy nie dostali doktoratu?

Czy język angielski powoduje zawały serca, a masło przedłuża życie?

Czego statystyka nauczyła się od martwego łososia?

A przede wszystkim: czy naukowcy są jak żony i nigdy się nie mylą?

W książce znajdziesz setki ciekawostek, dzięki którym zobaczysz, że statystką można zmierzyć wszystko i mimo, że ciężko w to uwierzyć to przydaje się do wszystkiego. Pozwala nawet oszacować jaki jest matematyczny wzór na miłość!

W.A.B.
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-280-7260-2

Liczba stron: 320

W.A.B.

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Wykład Janiny Bąk na konferencji TedX

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Sandra Błaszczyk

Mega zabawna

Jestem takim typowym humanistą, który totalnie nie ogarnia nic związanego z jakimkolwiek ścisłym przedmiotem, jednak ,,Statystycznie rzecz biorąc'' czytało mi się bardzo łatwo i przyjemnie. To super książka! Momentami nie mogłam opanować śmiechu!
Ewelina Florek

Przeczytana!

Nie mogłam się doczekać tej książki! Po opisie wywnioskowałam, że będzie to zabawna lektura i taka właśnie była! Polecam! Gwarantuje, że nawet nie zauważysz kiedy podczas czytania zapamiętasz wiele ciekawostek, które trochę zmienią twoje spojrzenie na świat.
Iza Kowal

Wiele ciekawostek.

Genialna pozycja, która zawiera wiele ciekawych informacji ukrytych pod zasłoną dobrego humoru! Świat nauki od zawsze mnie interesował, a szczególnie statystyka. Nigdy nie zagłębiałam się jednak bardzo w taką tematykę, ponieważ niestety nie rozumiałam jej zbytnio. Dzięki Janinie Bąk udało mi się poznać jej podstawy i zapamiętać wiele ciekawostek, dzięki którym mogę błyszczeć wśród znajomych.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...