Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Statystyka matematyczna w praktyce

Ewa Wasilewska

Statystyka matematyczna w praktyce

6.0

(3 oceny) wspólnie z

68,00

 

Książka w bardzo przystępnej formie przedstawia podstawowe metody wnioskowania statystycznego, w tym zagadnienia związane z rozkładami zmiennych losowych, sposoby szacowania parametrów populacji oraz metody testowania hipotez statystycznych. Prezentowane są one od podstaw tak, aby Czytelnik, nawet ten ze słabym przygotowaniem matematycznym, nie miał trudności w rozumieniu wprowadzanych treści.

Zasadniczą uwagę zwrócono na praktyczne wykorzystanie prezentowanych metod statystycznych i interpretację uzyskanych wyników. Demonstrowane metody są szczegółowo opisane, wyjaśnione i bogato ilustrowane przykładami opartymi na rzeczywistych danych, zaczerpniętymi z praktyki ekonomiczno-społecznej.

Ogromną zaletą książki jest połączenie przestawianych zagadnień teoretycznych z wykorzystaniem programu EXCEL (w wersji 2007 i 2010). W przejrzysty sposób pokazano możliwości zastosowania licznych funkcji statystycznych EXCELA oraz opcji analizy danych. Z uwagi na fakt, że w najnowszej wersji programu narzędzia te pozostały niezmienione, z książki mogą z powodzeniem korzystać także Użytkownicy wersji EXCEL 2013.

Publikacja może być cenną pomocą dla studentów kierunków ekonomicznych, społecznych, jak również wszystkich tych, na których realizowany jest przedmiot „statystyka” lub „statystyka matematyczna”. Może być ona również przydatna praktykom, którzy posługują się lub planują posługiwać się metodami statystycznymi.

Difin
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-793-0351-9

Liczba stron: 370

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 68,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...