Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Święta Elżbieta Od Trójcy Przenajświętszej Zamieszkana przez Boga

Anna Matusiak

Święta Elżbieta Od Trójcy Przenajświętszej Zamieszkana przez Boga

16,91

 

Kiedy mała dziewczynka oburzała się na wykorzystanie jej lalki jako Jezusa w szopce bożonarodzeniowej, nikt nie mógł przypuszczać, że to energiczne, uparte i nieco krnąbrne dziecko w ciągu 26 lat życia osiągnie pełnię duchowego zjednoczenia z Bogiem. Elżbieta Catez była piękną, bardzo uzdolnioną muzycznie i bywałą w świecie dziewczyną. Jednak bardzo wcześnie poczuła pewność, że chce ów świat porzucić i poświęcić życie Bogu.

Późniejsze doświadczenia cierpienia, choroby, samotności, a w końcu przedwczesnej śmierci były dla Elżbiety drogą do najściślejszego związku z Bogiem, o którym sama mówiła, że jest to zażyłość „serce przy sercu”.

Szczególną łaską, którą otrzymała Elżbieta, było mistyczne doświadczenie obecności Trzech Osób Boskich. Kiedy jako dziewczynka dowiedziała się, że jej imię oznacza „dom Boga” , odczytała to jako zachętę do nieustannego zanurzenia w Tym, który jest Bogiem Trójjedynej miłości. Pisma, listy i modlitwy, których jest autorką przepełnione są zachwytem nad tą tajemnicą. Dlatego w książce zamieszczone zostały również teksty modlitw, które pomogą czytelnikowi zbliżyć się do istoty jej niezwykłej duchowości.Historia Elżbiety to nie tylko poruszająca opowieść o głębi relacji, do której wszystkich nas zaprasza Chrystus. To również przejmujące świadectwo pogody ducha, cierpliwości i konsekwencji, która jest niezbędna, by na to zaproszenie odpowiedzieć.

Anna Matusiak jest autorką i redaktorką wielu książek o wierze i modlitwie, wśród których są m.in.: Aniołowie w życiu świętych, Święty Jan Paweł II. Świadectwa, przepowiednie, znaki czy Księga miłosierdzia. Świadkowie, duchowość, modlitwy.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-748-2777-5

Liczba stron: 128

Format: 120x185mm

Cena detaliczna: 16,91 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...