Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Terapia poznawcza depresji oparta na uważności Nowa koncepcja profilaktyki nawrotów

Mark G.

Terapia poznawcza depresji oparta na uważności Nowa koncepcja profilaktyki nawrotów

7.3

(4 oceny) wspólnie z

55,00

 

Przełomowa książka… Godna uwagi synteza, jaką stanowi ta książka, daje nadzieję nie tylko na opracowanie teorii wyjaśniającej wzajemne oddziaływanie poznania i emocji, ale także na poszerzenie naszego rozumienia głębokich wewnętrznych możliwości człowieka w zakresie dochodzenia do zdrowia.
Z Przedmowy Jona Kabat-Zina

Terapia poznawcza oparta na uważności stanowi inspirujące, wyrafinowane połączenie wschodnich i zachodnich koncepcji psychicznego dobrostanu. Autorzy, czołowi przedstawiciele terapii poznawczej, przystępnym, zrozumiałym językiem opisują zmianę w swoim myśleniu, która doprowadziła ich do uwzględnienia ważności w leczeniu dolegliwości psychicznych… Ten nowy kierunek może wiele wnieść do poznawczej terapii depresji.
Aaron T. Beck

Książka przedstawia elegancką i nowatorską metodę przerywania cyklu nawracających epizodów depresyjnych, która wyzwala pacjentów od tyranii nawrotów. Integracja ważności i terapii poznawczej powinna stać się elementem podstawowego wyszkolenia każdego specjalisty w dziedzinie zdrowia psychicznego, począwszy od pielęgniarek psychiatrycznych i psychiatrów po psychologów klinicznych i psychologów zajmujących się poradnictwem. Segal, Williams i Teasdale prezentują nową, obiecującą odpowiedź na główny problem zdrowotny XXI wieku.
Daniej Goleman
Jest to znakomity opis tego, jak badacz kliniczny dochodzi do opracowania metody leczenia. Chociaż zastosowany tutaj sposób myślenia ma służyć opracowaniu podręcznika do terapii, który może być pomocny wielu ludziom, ten sam rodzaj myślenia jest potrzebny w opracowaniu metod leczenia dla indywidualnych pacjentów przystępujących do terapii… Zapisy interakcji między terapeutą a klientem, dosłowne instrukcje dla pacjentów, możliwe do powielenia ulotki i kwestionariusze oraz kliniczne rady dotyczące umiejętnego uczenia – wszystko jest znakomite. Jedyną rzeczą, jakiej książka nie zapewnia, jest sama praktyka. Wspaniałe wprowadzenie dla każdego, kto nie zapoznał się jeszcze z uważnością, a zarazem książka, która podniesie umiejętności doświadczonego praktyka.
Marsha M. Linehan

Zindel V. Segal, PhD, jest profesorem psychoterapii z nadania Morgana Firestone’a na uniwersytecie w Toronto. Kieruje oddziałem terapii poznawczo-behawioralnej w Center for Addiction and Mental Health oraz wykłada psychiatrię i psychologię na uniwersytecie w Toronto. Jest także kierownikiem programu psychoterapii w katedrze psychiatrii. Dr Segal jest członkiem założycielem Akademii Terapii Poznawczej. Opublikował m.in. Cognitive Vulnerability to Depression (wraz z Rickiem E. Ingramem i Jeanne Mirandą, 1998)

J. Mark G. Williams, PhD, jest profesorem psychologii klinicznej na Uniwersytecie Walijskim w Bangor, a od 1997 roku dyrektorem Institute of Medical and Social Care Research tamże. Opublikował wiele książek, m.in. The Psychological Treatment of Depression (1992), Cognitive Psychology and Emotional Disorders (wraz z Fraserem Wattsem, Colinem MacLeodem i Andrew Mathewsem, 1997) oraz Cry of Pain: Understanding Suicide and Self-Harm (1997). Jest członkiem założycielem Akademii Terapii Poznawczej.

John D. Teasdale, PhD, od ponad dwudziestu lat prowadzi badania nad modelami poznawczymi depresji i metodami jej leczenia. Zajmuje specjalne stanowisko naukowe w oddziale nauk o mózgu i poznawaniu Medical Research Council z siedzibą w angielskim Cambridge. Jest członkiem Akademii Brytyjskiej, Akademii Nauk Medycznych oraz członkiem założycielem Akademii Terapii Poznawczej. W 1990 roku dr Teasdale otrzymał nagrodę Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (Oddział 12) za wybitne osiągnięcia naukowe.

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-233-2599-4

Liczba stron: 318

Format: 155x230mm

Cena detaliczna: 55,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...