Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tylko do końca życia Powieść o poszukiwaniu szczęścia, wiary i miłości w Krakowie

Anna Kaik

Tylko do końca życia Powieść o poszukiwaniu szczęścia, wiary i miłości w Krakowie

7.5

(30 ocen) wspólnie z

19,75

 

Piękny Kraków i trzy wyjątkowe kobiety. Pozornie nic ich nie łączy – ani praca, ani status materialny, ani historia życia. Okazuje się jednak, że w sercu każdej z nich tkwi to samo – chęć kochania i bycia kochaną. Poznajemy je w momencie, gdy stają na krawędzi swojego życia. Muszą zmierzyć się z odrzuceniem, bólem rozstania, chorobą i lękiem o przyszłość. Czy wybory, których dokonają, zaprowadzą je ku temu, czego najbardziej pragną?

Tylko do końca życia to pierwsza powieść w dorobku Anny Kaik, autorki książki Deszczowi ludzie. Prawdziwe historie osób z autyzmem. Debiut to bardzo udany, bo Anna Kaik swą otwartość na to, co kryje się w sercu każdego człowieka, z niezwykłą wrażliwością wykorzystała do nakreślenia poruszających portretów współczesnych kobiet. Kobiet zmagających się ze zranieniami z przeszłości, z niedojrzałością mężczyzn, z problemami w relacjach rodzinnych, z anonimowością wielkiego miasta. Co jednak najważniejsze – powieść Anny Kaik nie zatrzymuje się jedynie na opisie świata, w którym przyszło żyć bohaterkom. Tylko do końca życia to bowiem inspirująca i dająca nadzieję opowieść o tym, że gdy człowiek uzdrowi swoje serce, może uzdrowić całe swoje życie.

Anna Kaik – dziennikarka, redaktorka, pisarka. Absolwentka dziennikarstwa i Studium Literacko-Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała w Interii i krakowskim „Gościu Niedzielnym”, a obecnie współpracuje z portalem DEON. Pasjonatka gotowania oraz podróży dalekich i bliskich. Żona Roberta i mama Natalii. Mieszka w Niepołomicach, na skraju Puszczy Niepołomickiej.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2946-5

Liczba stron: 416

Format: 19.5x12.5cm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...