Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Upadłość przedsiębiorstw a wykorzystanie sztucznej inteligencji

Korol Tomasz, Prusak Błażej

Upadłość przedsiębiorstw a wykorzystanie sztucznej inteligencji

8.0

(1 ocena) wspólnie z

45,00

 

Problematyka stanowiąca przedmiot rozważań zawartych w książce jest niezwykle aktualna i bardzo trudna, a jej znaczenie będzie systematycznie rosło w warunkach gospodarki rynkowej i stale wzrastającej konkurencji. Autorzy zajęli się w pracy modelowaniem prognozowania upadłości polskich przedsiębiorstw na przestrzeni ostatnich 10 lat, koncentrując swoją uwagę na doborze metod, ich modyfikacji, doborze odpowiedniej próby uczącej i testującej, identyfikacji kluczowych wskaźników oraz testowaniu skuteczności proponowanych metod z uwzględnieniem różnych wersji modeli...
... W książce można wskazać trzy nurty rozważań: teoretyczny, oparty na najnowszej literaturze z zakresu omawianego problemu; metodyczny, prezentowany w postaci modelu dyskryminacyjnego i sztucznych sieci neuronowych oraz aplikacyjny, wyrażający się próbą wdrożenia tego modelu w warunkach polskich. Ważnym walorem książki jest jej interdyscyplinarność, która wyraża się umiejętnym łączeniem wiedzy Autorów z zakresu przedmiotów ilościowych, takich jak : informatyka, statystyka i ekonometria z wiedzą z zakresu prawa i analizy finansowej ... Odbiorców książki należy upatrywać przede wszystkim w pracownikach naukowo-badawczych uczelni (m.in. asystentach, doktorantach) i instytucjach zajmujących się gromadzeniem danych oraz udostępnianiem informacji o kondycji finansowej polskich przedsiębiorstw na potrzeby wszelkiego rodzaju analiz dla banków, instytucji finansowych, agend przedsiębiorstw oraz studenci piszący prace rygorowe z kierunków finanse i bankowość, ekonomia czy informatyka i ekonometria.

CeDeWu
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-755-6135-7

Liczba stron: 200

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...