Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wszystkie jasne miejsca

Jennifer Niven

Wszystkie jasne miejsca

8.1

(3587 ocen) wspólnie z

26,57

 

Theodore jest zafascynowany śmiercią i dlatego też, całe dnie spędza na rozmyślaniu nad tym, w jaki sposób mógłby pozbawić się życia. Mimo tego, rozgląda się cały czas za czymś, co utwierdziłoby go w przekonaniu, że warto byłoby pozostać na tym świecie.

Z kolei Violet żyje przeszłością. Odlicza dni do zakończenia szkoły, a jej największe marzenie to ucieczka z małego miastezka, gdzie ciągle wszyscy rozpaczają po śmierci jej siostry.

Finch i Violet spotykają się w końcu na szczycie szkolnej wieży – sześć pięter nad ziemią – i nie do końca wiadomo, kto komu ratuje życie. Zaskakująca para, którą połączyła chęć ucieczki z tego świata rozpoczyna wspólną pracę nad projektem geograficznym, dzięki któremu chcą odkryć cudowne miejsca w Indianie. Podczas podróży ruszają tam, gdzie poniesie ich droga, by odkrywać i poznawać życie, które najczęściej występuje w różnych barwach.
Chwilę później okazuje się, że Finch tylko przy Violet może być sobą. jest wówczas śmiałym i zabawnym chłopakiem, któremu daleko jest do wariata, za jakiego wszyscy go uważają. Violet natomiast tylko przy Finchu zapomina o ucieczce. Zaczyna żyć.

Jednak w miarę jak świat Violet się poszerza, świat Fincha zaczyna się gwałtownie kurczyć...

Odważna opowieść o miłości, przeżywaniu życia i dwojgu młodych ludzi, którzy znajdują siebie nawzajem, gdy stoją na skraju przepaści.

Amerykański i europejski bestseller 2015

Bukowy Las
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-10-22

ISBN: 978-83-644-8171-0

Tytuł oryginalny: All the Bright Places

Liczba stron: 424

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Wywiad z Autorką

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...