Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wzgórze Dobrego Pasterza Opowieść oparta na motywach z życia wielebnego Henry'ego Francisa Lyte'a

Adam Szromek

Wzgórze Dobrego Pasterza Opowieść oparta na motywach z życia wielebnego Henry'ego Francisa Lyte'a

16,58

 

Historia opisana w tej książce jest opowieścią o małżeństwie Wiktorii i Henry’ego Rutherfordów z Hrabstwa Yorkshire w północno-wschodniej Anglii. Przy okazji remontu starego dworku na Wzgórzu Dobrego Pasterza bohaterowie odkrywają tajemnicę starej Biblii, która prowadzi ich do pogłębienia wiary i odmiany życia. Rozmowy małżonków o wierze są jednocześnie wewnętrznym dialogiem człowieka, w którym dojrzewa duchowa perspektywa życia słowem Bożym na co dzień. Tłem historycznym opowieści jest prawdziwa historia H. F. Lyte’a, autora wielu chrześcijańskich hymnów. Książka dedykowana jest osobom pragnącym poznać interesującą historię pogłębiającą życie duchowe. Opowieść opiera się na wartościach chrześcijańskich i niesie przesłanie budowania osobistej relacji z Bogiem realizowanej przez rozważanie Biblii.

Adam Szromek, naukowiec, pisarz, wynalazca, pasjonat, katolik. Profesor nadzwyczajny Politechniki Śląskiej, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, inżynier oraz wynalazca urządzeń elektronicznych i metod organizacji. Członek Komitetu Nauki Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk (PAN). Autor ponad 140 publikacji naukowych o zasięgu krajowym i światowym. Członek komitetów naukowych wielu konferencji naukowych i stowarzyszeń naukowych. Uczestnik szkoleń współczesnego biznesu, GLS i certyfikatów Unii Europejskiej w zakresie przedsiębiorczości. Prowadzi działalność społeczną w zakresie wyrównywania szans młodzieży poprzez prowadzenie warsztatów z programowania oraz konstrukcji robotów. Jest współtwórcą cyklu konferencji pt. Biznes na życie wieczne oraz autorem powieści z obszaru literatury chrześcijańskiej. W roku 2017 opublikował książkę pt. Zarządzanie Ewangeliczne. Studium ewangelicznych postaw przedsiębiorczości i przywództwa chrześcijańskiego, w której omawia przykłady chrześcijańskich postaw w biznesie i władzy.

Dehon
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-751-9456-2

Liczba stron: 156

Format: 12.4x19.2

Cena detaliczna: 22,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...