Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zbyszko z Murowańca

Michałowski Tomasz W.

Zbyszko z Murowańca

6.0

(1 ocena) wspólnie z

19,99

 

Dawno, dawno temu, w czasach, gdy miasta otoczone były warownymi murami, nad miastami górowały ogromne zamki, a na zamkach panowali książęta, był sobie chłopiec imieniem Zbyszko. Zbyszko marzył o tym, żeby zostać rycerzem. A że nie wywodził się ze stanu rycerskiego, liczyć mógł jedynie na swój spryt i odwagę. Zbyszko z Murowańca opowiada o wielkich czynach małego bohatera, który pokonał trzygłowego smoka, stoczył zwycięski pojedynek w turnieju rycerskim, bronił zamku oblężonego przez obce zastępy, zorganizował wyprawę po fioletowe runo, stawił czoło Olbrzymowi, a także zdobył grono wiernych przyjaciół i podbił serce prawdziwej księżniczki. Nie ulega wątpliwości, że Zbyszko zasłużył na to, by zostać zaliczony do rycerskiego stanu. Ale czy panujący w Murowańcu książę Jan III Lękliwy doceni zasługi naszego bohatera i pasuje go na rycerza? Zbyszko z Murowańca jest pełną przygód i humoru opowieścią, którą z fascynacją i rozbawieniem przeczyta każde dziecko, a także jego rodzice. Dzięki książce mały czytelnik dowie się, jak żyli ludzie przed wiekami i jak wyglądał średniowieczny gród, będący scenerią opowieści, który został wiernie przedstawiony na pięknych ilustracjach.

Siedmioróg
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-756-8221-2

Liczba stron: 120

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 19,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...