Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Barbara Kloss Mistyczka różańca świętego

Dorota Mazur

Barbara Kloss Mistyczka różańca świętego

5.5

(2 oceny) wspólnie z

6,89

 

Barbara Kloss - urodzona w inteligenckiej rodzinie, znakomicie wykształcona nauczycielka i katechetka. Po 17 latach ciężkiej choroby doznała wielkiego cudu uzdrowienia, który przypisywany jest wstawiennictwu Siostry Faustyny. To nadprzyrodzone doświadczenie, połączone z osobistym oddaniem Jezusowi zapoczątkowało nowy etap życia tej wyjątkowej kobiety. Wypełniony był on żarliwą modlitwą mistyczną, w czasie której przez wiele lat Barbara otrzymywała od Maryi szczególne przesłania.

Oddajemy w ręce czytelników nie tylko przejmującą opowieść o życiu współczesnej polskiej mistyczki, lecz przede wszystkim poruszającą, choć przystępną lekturę duchową, opartą na słowach Matki Bożej. Maryja objawiała się Barbarze Kloss w pierwsze soboty miesiąca i przez tę niezwykłą mistyczkę, znaną ze swego ewangelicznego radykalizmu życia, potwierdziła, że największym duchowym darem, jaki otrzymaliśmy, jest modlitwa różańcowa. Ukształtowana także dzięki takim prywatnym objawieniom pobożność maryjna wraz z rozpropagowanym przez św. Faustynę kultem Bożego Miłosierdzia stanowi szczególną i niezwykle cenną polską spuściznę duchową, którą warto przyjąć jako niezawodną pomoc na drodze ku świętości.



Dorota Mazur jest z wykształcenia historykiem Kościoła i dziennikarką. Współpracowała m.in. z kwartalnikiem „eSPe”, „Wzrastaniem”, „Głosem Karmelu” i „Egzorcystą”. Autorka wydanych przez Wydawnictwo eSPe książek o św. Charbelu i Małej Arabce, a także redaktorka Przygotowania do aktu zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryi. Pracuje nad doktoratem z teologii na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-748-2883-3

Liczba stron: 76

Format: 20.0x14.0

Cena detaliczna: 12,44 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...