Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Becoming. Moja historia

Michelle Obama

Becoming. Moja historia

44,99

 

W książceBecoming. Moja historiaMichelle Obama opisuje swoje doświadczenia, które ukształtowały ją jako świadomą kobietę i wpłynęły na życie i wartości późniejszej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych. Książka stanowi bogaty opis zarówno dzieciństwa w zatłoczonym mieszkaniu w południowym Chicago, czasów studiów, gdzie musiała walczyć o prawa swoje i innych dyskryminowanych studentów, ale także momentu, w którym godziła rolę matki i żony Prezydenta kraju, na który zwrócone są oczy całego świata. Ta książka to rozrachunek z bolesną przeszłością, intymnymi i wrażliwymi momentami życia Michelle Obamy, ale jest też inspiracją dla wielu kobiet na całym świecie, zachęca do przełamywania stereotypów i podążania jej śladami.



„Nie wiem wszystkiego o Ameryce, o życiu, o tym, co przyniesie przyszłość. Znam jednak siebie. Mój ojciec Fraser nauczył mnie ciężko pracować, często się śmiać i dotrzymywać słowa. Moja matka Marian pokazała mi, jak samodzielnie myśleć i korzystać z własnego głosu. W naszym zatłoczonym mieszkanku na South Side w Chicago pokazali mi, że należy doceniać wartość historii: naszej rodziny, mojej własnej, kraju. Nawet jeśli bywa brzydka lub niedoskonała. Nawet jeśli odcisnęła głębsze piętno, niż byśmy chcieli. Twojej historii nikt ci nie odbierze. Należy do ciebie.”


Fragment pochodzi z przedmowy książki "Becoming. Moja historia".

Agora
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-02-13

ISBN: 978-83-268-2773-0

Tytuł oryginalny: Becoming

Liczba stron: 500

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Michelle Obama opowiada o swojej książce

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...