Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Camino de Santiago Między historią, legendą i mitem

Stefaniak Hanna Maria

Camino de Santiago Między historią, legendą i mitem

6.6

(7 ocen) wspólnie z

34,90

 

Historia i legenda, które wzajemnie się przenikają

Szlak świętego Jakuba, na długo zapomniany, dziś przeżywa swój renesans. Jego tysiącletnia historia to źródło wielu barwnych opowieści. Autorka Hanna Maria Stefaniak, korzystając wyłącznie z hiszpańskich, nieznanych w Polsce źródeł, kreśli bogaty portret drogi wiodącej do Santiago.

Czy wiesz, że:
Cervantes wplatał do Don Kichota motywy związane z Camino?
Pielgrzymia laska mogła służyć również jako instrument muzyczny oraz astrolabium wskazujące kierunek?
Słynny korsarz Francis Drake zagroził, że zrówna z ziemią grób św. Jakuba?
Patent odlewania ołowianej lub cynowej muszli udzielony został przez papieża wyłącznie rzemieślnikom należącym do cechu w Composteli?
Królowa Zofia Holenderska nieomal okupiła swoją pielgrzymkę śmiercią?

Poczuj wyjątkową atmosferę Camino i odkryj fenomen jedynego w swoim rodzaju szlaku. A jeśli masz już za sobą pielgrzymkę drogą św. Jakuba, przeżyj wędrówkę jeszcze raz.

To również twoja historia. Podążaj jej śladem. Buen Camino!

Hanna Maria Stefaniak – lekarz-dermatolog, od 1970 roku dzieli swe życie pomiędzy Polskę (Poznań) i Hiszpanię (Oviedo, Asturia). Oprócz zawodu, pasjami jej życia są muzyka, historia i wędrówka. Do Santiago pielgrzymowała kilkoma szlakami: drogą francuską, portugalską, lewantyjską oraz pierwotną. Od wielu lat jest członkiem Asturyjskiego Towarzystwa Przyjaciół Camino de Santiago. Współpracuje z pismami w Hiszpanii, publikując artykuły na tematy związane z Camino, a także propagujące kulturę polską.

WAM
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-277-1335-3

Liczba stron: 336

Format: 14.0x20.1

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...