Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cham niezbuntowany

Rafał A. Ziemkiewicz

Cham niezbuntowany

7.3

(817 ocen) wspólnie z

31,36

 

Poczucie godności. Coś czego dziś Polakom brakuje najbardziej.

Stworzyliśmy państwo, do którego chciał zawitać każdy. Obecnie godzimy się na gorsze traktowanie, posłuszeństwo wobec innych narodów i kontrolę.

Nadszedł czas w którym schody stają się coraz bardziej strome. Nadeszła pora by w końcu przypomnieć sobie „czym tobie być, o czym tobie marzyć, śnić”.

Fabryka Słów
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-796-4564-0

Liczba stron: 391

Fabryka Słów

Cena detaliczna: 44,90 zł

Facebook

Rafał Ziemkiewicz

YouTube

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Dawid

Bardzo dobra

Kolejna genialna książka Ziemkiewicza. Bezkopromisowo rozprawia się tzw. MENTALEM Polaków. Szerokie spojrzenie na Polskę ostatnich 300 lat. Autor podejmuje szeregi istotnych tematów, m.in. poddaje ocenie sytuację społeczno-polityczną Polski, a także przedstawia wpływ Unii Europejskiej na politykę naszego kraju. Trudno się nie zgodzić z Ziemkiewiczem w wielu kwestaich. Książka będzie mieć pewnie swoich zwolenników, jak i przeciwników, ale przeczytać warto. Publicystyka na najwyższym poziomie. Polecam
Martyna

Polecam!

Uwielbiam cynizm, dibitność i bezwzględność pana Ziemkiewicza. Doskonale punktuje przywary pewnych elit w Polsce. "Cham niezbuntowany" to wielopłaszczyznowa analiza polskiej rzeczywistości politycznej i historycznej. To opowieść o Polaku - chamie niezbuntowanym, który ciągle czuje się gorszy. Pozwala na to, by go stawiać nas do pionu, pouczać i straszyć sankcjami! Książka miejscami kontrowersyjna, nie każdy zgodzi się z autorem w każdym aspekcie. Polecam! Przede wszystkim interesującym się polityką i naszą historią. 

Daria

"Cham niezbuntowany"

Naprawdę warto na moment się nad zatrzymać. Ciekawe spojrzenie na historię Polski. Bardzo przypadła mi do gustu próba logicznego wytłumaczenia Ziemkiewicza, dlaczego  polska mentalność jest taka, a nie inna. Trafne przemyślenia, trzeźwe wnioski. Racjonalne podejście do tematu, czyli to, czego co jest teraz w naszym społeczeństwie jest na wagę złota. Warto poddać się chwili refelksji nad książką i wyrobić własne zdanie. A może nawet sięgnać do innych źródeł. Ziemkiewicz w wysokiej formie. Polecam gorąco!

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...