Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fiora i papież

Juliette Benzoni

Fiora i papież

7.0

(28 ocen) wspólnie z

12,90

 

Trzeci, niewydawany dotąd w Polsce, tom przygód pięknej Fiory, której wcześniejsze losy czytelnicy mogli poznać w książkach „Fiora i Wspaniały” oraz „Fiora i Zuchwały”. Los Fiory jest niezwykły od chwili narodzin. Urodziła się w więzieniu, a kilka dni po narodzinach została osierocona i sama niechybnie zakończyłaby życie, gdyby nie fakt, że świadkiem egzekucji jej rodziców był bogaty florencki kupiec, przejeżdżający wówczas przez Burgundię, który uratował niemowlę i zabrał ze sobą do Florencji. Fiora wyrosła na dziewczynę o niezwykłej urodzie i inteligencji, los jednak nie pozwolił jej się długo cieszyć szczęściem, wciągając ją w wir zdarzeń, które na zawsze odmieniły jej życie. I tym razem Fiora musi się zmierzyć z okrutnym losem. Oczekując na narodziny dziecka, dowiaduje się, że jej mąż został skazany na śmierć. Wkrótce też zostaje uprowadzona do Rzymu, a tam staje się ofiarą machinacji papieża Sykstusa VI i obiektem namiętności kardynała Borgii. Wśród pułapek zastawianych przez wrogów piękna Fiora z odwagą i godnością walczy o powrót do tych, których kocha.
Juliette Benzoni, jedna z najpoczytniejszych pisarek świata, wplata burzliwe losy pięknej Fiory w bogate tło historyczne XV-wiecznej Florencji, Rzymu, Burgundii i Francji. Doskonała lektura dla miłośników romansu i historii!
W przygotowaniu ostatni tom przygód Fiory: „Fiora i król Francji”.

BIS
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-755-1155-0

Tytuł oryginalny: La Florentine: Fiora et la Pape

Liczba stron: 352

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 12,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...