Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Instrukcja dla pań sprzątających

Lucia Berlin

Instrukcja dla pań sprzątających

49,99 zł

3608

 

Oto Ameryka, jakiej nie znacie!

Przed Wami zbiór wybranych opowiadań amerykańskiej pisarki, która słynęła z krótkich form literackich. Opowiadania Berlin zawarte w tej książce są najbardziej znanymi utworami autorki. Skupiają się na najbardziej ulotnych momentach życia lub wydarzeniach pozornie nieistotnych. Zastanawialiście się kiedyś, jak wiele z nich pomijamy w codziennej rutynie? Lucia Berlin tak, co więcej- z chęcią zaprezentuje kilka przykładów!

"Historie te rozgrywają się w miejscach, które Berlin znała najlepiej: w Chile, w Meksyku, na Zachodzie Stanów Zjednoczonych oraz w Kalifornii. Mają swobodny, bezpośredni, łatwo przyswajalny styl, który wyróżnia tę twórczość. Opowiadane są niewymuszonym konwersacyjnym tonem i z ujmującą, często liryczną oszczędnością. Opowiadania, w których Berlin opisywała chwile codziennych objawień, rzucają na ludzkie życie piękne, miękkie, niesłabnące światło. To jedna z naszych najlepszych pisarek." - San Francisco Chronicle

W.A.B.
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-280-4755-6

Liczba stron: 448

Format: 135x202mm

Cena katalogowa: 49,99 zł

Paula Lis

W O W

W trakcie lektury czytelnik jest w potrzasku. Wrzucony w wir wydarzeń, nie do końca nadąża. Po kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu stronach przyzwyczaja się do pędu, z jakim historia rozpisuje się na kartkach. W jego głowie jedno wielkie W O W. Tak się da? Naprawdę?


Nadal jestem wstrząśnięta. Niesamowita pozycja, żałuję że trafiłam na nią dopiero teraz. Doceńmy czas. Mamy go tak dużo, a tak mało. Przeczytajcie, zrozumiecie. Polecam.

Daria Michalska

Przeczytana jednym tchem

Przeczytana jednym tchem. Autorka rozpoczęła ten proces zabawnie, by po chwili treśc stawała się coraz bardziej przejmująca. Każde opowiadanie to inna tematyka, ale wszystkie mają wspólny mianownik...łączą się ze sobą i tworzą niesamowitą całośc. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko życie jednego człowieka, jednej kobiety. Po tytule spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Miłe zaskoczenie, a treść książki na pewno na długo pozostanie w mojej głowie.
Marzena

Pęd życia!

Słowo Berlin na pewno nie brzmi nikomu obco, ale po dołączeniu słowa Lucia...jeśli postać autorki nie jest Ci znana-czas to zmienić!! Była to wyjątkowa kobieta, która połączyła swoje życie z nabytą wiedzą i doświadczeniami, co skutkowało wydaniem tej książki. Lucia była kobietą-chaosem. Miała trzech mężów, czterech synów. Ciężko było nadążyć za jej karierą. Jednego dnia sprzątaczka, innego telefonistka. Chwilę później nauczycielka, a w latach 90...wykładowczyni na uniwersytecie w Boulder. Kiedy nie pracowała, podróżowała...i piła.

Na szczeście w jej książce wiedza jest bardziej uporządkowana. Jak udało jej się pogodzić rolę matki oraz pracę? Jak nałóg wpłynał na jej życie? Opowiadania, które stworzyła są pełne pośpiechu, zgodne z jej osobowością. Mają jednak niezwykły wpływ na czytelnika...istotna jest w nich rola CZASU...warto przeczytać!!!

Cena pakietu

89,89 zł

6002

Cena pakietu

89,89 zł

6002

Cena pakietu

94,89 zł

6302

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...