Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Inwestycje alternatywne

Inwestycje alternatywne

69,00

 

Książka, przygotowana przez ekonomistów pochodzących ze znanych polskich ośrodków akademickich, jest pierwszą pozycją tak kompleksowo poświęconą szerokiemu wachlarzowi inwestycji alternatywnych. Autorzy poddają analizie różne ich rodzaje, począwszy od funduszy hedgingowych, funduszy venture capital i funduszy nieruchomości, poprzez wykupy menedżerskie i wspomagane, aż po produkty strukturyzowane oraz złoto i rynki kolekcjonerskie. W kolejnych rozdziałach pokazali, iż instrumenty te są godnym uwagi narzędziem służącym do zdywersyfikowania klasycznego portfela akcji czy obligacji.

W opracowaniu nie zabrakło również odniesienia do trudności związanych z poszczególnymi rodzajami inwestycji, z uwzględnieniem początkującego w tym zakresie rynku polskiego. Tematyka ta nabiera szczególnego znaczenia w dobie niepewnej sytuacji gospodarczej, gdy coraz trudniej jest podejmować trafne decyzje inwestycyjne odnośnie lokowania kapitału.

Monografia ze względu na aspekty zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, jest ciekawą lekturą nie tylko dla uczestników rynku finansowego, lecz także dla studentów i pracowników nauki, zajmujących się odkrywaniem jego tajemnic.

CeDeWu
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-755-6914-8

Liczba stron: 280

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 69,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...