Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jezu, Ty się tym zajmij

Aleksandra Zapotoczny

Jezu, Ty się tym zajmij

27,89

 

Barwnie ilustrowana książka odkrywa przed nami tajemnicę niezwykłego życia ks. Dolindo Ruotolo, któremu Jezus powierzył modlitwę „Jezu, Ty się tym zajmij”. Ksiądz Dolindo to postać niezwykła – człowiek pełen głębokiej wiedzy duchowej, cudotwórca wspomagający potrzebujących, sam cierpiący przez wiele lat z powodu niemożności sprawowania posługi kapłańskiej, cichy i pokorny kapłan, którego dzieła liczą kilkanaście tysięcy stron, już za życia uznawany za świętego. Do jego grobu w jednym z neapolitańskich kościołów nieustannie pielgrzymują ludzie potrzebujący pomocy i wsparcia – i pomoc tę uzyskują, a ich świadectwa gromadzone są na potrzeby rychłego procesu kanonizacyjnego księdza Dolindo. Autorka książki podąża śladami tego świętego kapłana. Odwiedza jego ukochane miasto – Neapol. Prowadzi nas do miejsc związanych z jego życiem i działalnością.

Książka zawiera wywiad z Grazią Ruotolo, krewną księdza Dolindo, będącą jednocześnie strażniczką jego pamięci i propagatorką jego wielkiego dzieła. Znajdziemy tu unikalne zdjęcia oraz nieznane dotąd polskiemu czytelnikowi modlitwy, które przekazał nam ks. Dolindo. Z książki dowiemy się również o przepowiedni ks. Ruotolo z 1965 roku o wyborze Karola Wojtyły na papieża.

AA
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2018-09-18

ISBN: 978-83-786-4094-3

Liczba stron: 142

Format: 170x245mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...