Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kobiety z Kabulu

Gayle Tzemach Lemmon

Kobiety z Kabulu

6.0

(204 ocen) wspólnie z

29,00

 

Opowieść o kobietach, które skromnie i wytrwale stawiają czoło każdemu wyzwaniu.

Życie Kamili Sidiqi zmieniło się z dnia na dzień, kiedy do Kabulu wkroczyli talibowie. Miasto znalazło się w dramatycznej sytuacji ekonomicznej i mężczyźni wyjeżdżali masowo w poszukiwaniu pracy, a także w obawie przed prześladowaniami. Kamila postanowiła, że nauczy się szyć, aby pomóc rodzicom utrzymać liczną rodzinę. Firma krawiecka, która zaczęła się od jednej osoby, pracującej w domu, dała zatrudnienie i nadzieję dziesiątkom kobiet ratując ich rodziny przed głodem.

„Kobiety z Kabulu” to historia niezwykłej kobiety, która odniosła ogromny sukces finansowy w kraju rządzonym przez islamskich fundamentalistów. Kamila, zastraszana przez uzbrojonych żołnierzy grożących jej więzieniem, walczy z przeciwnościami losu i własnymi słabościami, uzbrojona jedynie w upór, odwagę i nadzieję na lepszą przyszłość.

Poruszający obraz warunków życia w Afganistanie rządzonym przez talibów, a zarazem pean na cześć kobiet, które są gotowe przenosić góry, kiedy ważą się losy ich rodzin.
Angelina Jolie

“Kobiety z Kabulu” to książka, w której możemy usłyszeć nieznane dotąd światu głosy najprawdziwszych bohaterek wojennych, kobiet nie poddających się zwątpieniu w sens życia i miłości niezależnie od tego, jak bardzo ich wiara jest testowana. Wzruszająca historia ukazująca oblicze Afganistanu znane jedynie nielicznym.
Tina Brown ,“Newsweek”

Jedna z tych historii, które raz przeczytane, na zawsze zostają w pamięci dotknąwszy najgłębszych emocji. Autorka oczarowuje czytelnika relacjonując jak jedna odważna kobieta odmówiła bycia ofiarą.
Blogcritics.org

Kamila Sidiqi zebrała całą odwagę, chwyciła przybory krawieckie i zatrudniła do pomocy w domowej szwalni setkę kobiet z sąsiedztwa, pozwalając im się zjednoczyć w trudnych czasach prześladowania przez talibów.
“New York Post”

Inspirująca opowieść o odwadze i budowaniu poczucia wspólnoty. Lemmon skrupulatnie opisuje szczegóły, przekonująco oddając atmosferę Kabulu pod rządami talibów.
“Kirkus Reviews”

“Kobiety z Kabulu” ukazują inny, mniej znany Afganistan. Polecam tę książkę każdemu, kto kiedykolwiek myślał o założeniu własnej firmy. Historia Kamili porywa, a jej odwaga dodaje skrzydeł.
TheStreet.com

Gayle Tzemach Lemmon zręcznie przędzie historię życia krawcowej z Kabulu, niesamowitej dziewczyny z Afganistanu, która stworzyła miejsca pracy dla dziesiątek kobiet stłamszonych przez zakazy talibów.
“Vanity Fair”

Inspiracja w najczystszej postaci... Opowieść o zwykłych ludziach walczących o przetrwanie w starciu z wrogim reżimem.
„Los Angeles Times”

Gayle Tzemach Lemmon jest członkiem i wiceprzewodniczącą Programu Kobiet i Polityki Zagranicznej w Radzie Stosunków Międzynarodowych. W 2004 r. odeszła z ABC News, by skończyć studia podyplomowe na Harvardzie, gdzie zaczęła pisać o przedsiębiorczości kobiet w strefach konfliktowych i pokonfliktowych, takich jak Afganistan, Bośnia czy Rwanda. Jej reportaże na ten temat były publikowane między innymi w „New York Times”, „Financial Times” i „International Herald Tribune”.
„Kobiety z Kabulu” to debiut literacki Lemmon. Autorka mieszka w Los Angeles.

Prószyński Media
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2011-08-18

ISBN: 978-83-764-8850-9

Tytuł oryginalny: The Dressmaker of Khair Khana

Liczba stron: 240

Prószyński Media

Format: 12.6x19.4

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...