Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Licho i Inni

Agnieszka Taborska

Licho i Inni

7.7

(7 ocen) wspólnie z

24,90

 

“Licho i inni” to nowoczesne, dowcipne i poetyckie podejście do tematyki polskich legend. Agnieszka Taborska w zaskakujący sposób interpretuje i przedstawia motywy ludowe i elementy rodzimego folkloru. Autorka nadała drugie życie baśniom uwzględniając wrażliwość współczesnych czytelników.

Zbiór ten tworzy piętnaście baśni, które ozdobione są pięknymi ilustracjami. Tytuł ten przeznaczony jest dla wszystkich- zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To nowoczesne podejścia do edukacji, które stanowi atrakcyjną i oryginalną propozycję do opowiadania o tym co tradycyjne. Autorka poświęca uwagę różnym regionom Polski i uwrażliwia odbiorców na różnorodność i specyfikę naszego kraju.

Agnieszka Taborska jest autorką wielu publikacji dla najmłodszych: “Szalony zegar”, “Księżycowe duchy”, “Czarna góra”, “Blues Nosorożca”, a także dla dorosłych: “Senny żywot Leonory de la Cruz”, “Okruchy amerykańskie”, “Abecadło Topora”. Książki dedykowane dla najmłodszych były przetłumaczone i publikowane w Japonii, Korei oraz w Niemczech. W krajach tych zdobywały nagrody literackie. Na podstawie dwóch tytułów powstały filmy animowane.

Autorem ilustracji jest profesor Lech Majewski.

Bosz
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-757-6233-4

Liczba stron: 52

Format: 205x275mm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Gabriela Domagalska

Licho i inni

Chciałabym podziękować autorce o przypomnieniu niesamowitego, magicznego świata. Przyznam, że po książkę sięgnął mój 6-letni syn. Nie sądziłam, że książka będzie tak uniwersalna. Powrót do cudownych czasów. Przypominajka o rodzimym folklorze, o tym co piękne w Polsce. Legendy, baśnie to świat, w którym możemy odpocząć, zrelaksować się i zapomnieć o tym co złe dookoła. Mój syn zakochany jest w ilustracjach. Mistrzostwo w wykonaniu rysunków, świetnie napisane czego chcieć więcej! Kupujcie, naprawdę warto :)
Dorota Borkowska

Wszystko w punkt!

Dla najmłodszych i dorosłych! Cóż za wspaniałe wieści. Jedna książka dla mnie i dla maluchów. Wspaniale się ją czyta. Czasem warto wrócić do krainy baśni by oderwać się od szarości życia codziennego. Dzieci powinny poznawać jak to było "kiedyś", my co nie co możemy sobie przypomnieć. Świetnie napisana. Niezwykłe ilustracje, które przyciągną uwagę każdego kto po tytuł sięgnie.
Marzena Lipska

Świetny tytuł

Świetna propozycja od niezwykłej autorki. Agnieszka Taborska to pisarka uniwersalna. Wśród jej dzieł znajdziemy coś zarówno dla małych jak i dużych. Swoich czytelników, Taborska, zabiera w niesamowitą podróż po znanym, lecz zapomnianym świecie baśni. Świetny powrót do czasów dzieciństwa ozdobionego barwami polskich wsi.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...