Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mapa tajemnic 2 Z dziennika wypraw

Adam Sikorski

Mapa tajemnic 2 Z dziennika wypraw

8.0

(15 ocen) wspólnie z

34,90

 

Drugi arkusz "Mapy Tajemnic" opatrzony jest tytułem "Z dziennika wypraw" i, w odróżnieniu od poprzedniej książki telewizyjnego dokumentalisty i tropiciela tajemnic, Adama Sikorskiego, zawiera opis sposobów docierania do sensacyjnych znalezisk. To bardzo praktyczny wykład metodologii badań historyczno-archeologicznych, wielce pożyteczny dla tych, którym samodzielne wędrówki ścieżką tajemnic się marzą. Ale nie tylko aktywni "kopacze" są adresatami tej książki. Miłośnicy "przygodowego" sposobu poznawania dziejów
mogą, dzięki barwnej reporterskiej formule narracji, przeżyć przygodę, nie ruszając się z domu! Cześć reportaży spisywanych "na gorąco", w wykopie, ma jednak wyznaczone inne cele. Zapisy z wołyńskich poszukiwań dołów śmierci naszych rodaków pomordowanych przez UPA na kresach, opisane mottem: "Jeżeli zapomnimy o nich, Ty, Panie Boże, zapomnij o nas", są przejmującym apelem do nas wszystkich. Podobnie rzecz się ma z piękną, a już blednącą legendą powstania styczniowego. Autor udowadnia, że jest ona fantastycznym splotem
zagadek czekających na cierpliwych zwiadowców historii. Dla tych zaś, którzy mimo wszystko oczekują kontynuacji formuły tomu poprzedniego, "Z dziennika wypraw" zamyka zestaw tajemnic do odkrycia. I komukolwiek dopisze szczęście - nowa wiedza, jak i radość, będą wspólne.

Vesper
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-773-1148-6

Liczba stron: 312

Format: 20.4x14.0

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...