Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Miłość zaczyna się od milości

Olga Kora Sipowicz

Miłość zaczyna się od milości

49,99 zł

3176

 

Moja historia to skoki nagłe zwroty olśnienia i skręty
muzyka nie czyni nas nie śmiertelnymi
ale pozwala nam „Znosić życie”.
Kora


"Miłość zaczyna się od miłości” to zapiski, które w swoich zeszytach przez lata prowadziła Kora. Zeszyty to był jej warsztat literacki. Odzwirciedlały jej pracę nad słowem, intymny świat przelewany na kartki papieru..

Ponad rok po śmierci Kory, liderki Maanamu Kamil Sipowicz zdecydował się pokazać światu te wspaniałe dzienniki. Wszystko to zaprezentowane wraz z oryginalnymi skreśleniami i poprawkami, nanoszonymi przez Korę podczas tworzenia tekstów, odkrywamy różne wersje tego samego tekstu.

Czytając uważnie zeszyty możemy prześledzić, jak Kora pracowała nad tekstami piosenek, jak tworzyła nowe wersje, jak skreślała, uzupełniała, walczyła o frazę i rytm. To pamiątka jej pięknego wewnętrznego świata.

Agora
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-11-27

ISBN: 978-83-268-2963-5

Liczba stron: 344

Agora

Format: 144x200mm

Cena katalogowa: 49,99 zł

Strona Kory w serwisie Facebook prowadzona przez fanów

Beata Brożek

Miłość zaczyna się...

Wspaniałomyślną inicjatywą bylo wydanie prywatnych zeszytów Kory. Jako fanka jestem zachwycona! Niesamowite uczucie czytać zapiski, swego rodzaju dopiero rodzące się pomysły piosenek, które potem stawaly się hitami! Oryginalne przekreślenia sprawiają, że cztalenika ograrnia sentyment... Polecam gorąco
Marcin

Polecam!

Kora znowu jest wśród nas... Kto kochał Manaam powienien sięgnąć obowiązkowo po tę pozycję. Wywołuje tyle emocji, ile niejeden koncert legendy polskiego rocka!
Alicja Sroka

"Miłość zaczyna sie od miłości"

Wspaniały prezent dla wszystkich fanów KORY, którzy wciąż nie wierzą, że nie ma jej już wśród nas. Dzięki zeszytom, które przez lata skrupulatnie prowadziła, zapisując tam teksty piosenek, intymne wyznania, lepiej poznajemy jej wnętrze i muzyczny geniusz...
Cena pakietu

99,89 zł

6170

Cena pakietu

89,89 zł

5570

Cena pakietu

89,89 zł

5570

Cena pakietu

94,89 zł

5870

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...