Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niedokończone opowieści Śródziemia i Numenoru

J.R.R. Tolkien

Niedokończone opowieści Śródziemia i Numenoru

7.6

(3275 ocen) wspólnie z

49,90

 

Kontynuacja Hobbita, Władcy Pierścieni i Silmarillionu w formie arcyciekawych historii mających miejsce od Dawnych Dni Śródziemia aż po zakończenie Wojny o Pierścień.

Książka opowiada o losach Śródziemia. Zawarte są w niej m.in.: dokładny opis wojskowej organizacji Jeźdźców Rohanu, relacja z podróży Czarnych Jeźdźców w poszukiwaniu Pierścienia, opis pojawienia się boga morza Ulma przed Tuorem u wybrzeży Beleriandu a także opowieść Gandalfa o tym, jak doszło do tego, że wysłał krasnoludów na słynną kolację w Bag End. Czytelnik odnajdzie w tej pozycji również wszystko, co wiadomo o Pięciu Czarodziejach wysłanych przez Valarów do Śródziemiao oraz o Widzących Kamieniach znanych jako palantíry oraz o legendzie o Amrothu czy też jedyną ocalałą opowieść o wielowiekowej historii Númenoru sprzed jego zagłady.

Książka jest rozpoczęta od przedmowy napisanej przez syna i literackiego spadkobiercę J.R.R. Tolkiena, Christophera Tolkiena, który podjął się zebrania historii spisanych wcześniej przez ojca i połączenia ich w jedną powieść. Christopher Tolkien dodał od siebie również krótki komentarz, który pomoże czytelnikowi wypełnić luki w narracji oraz umieścić daną opowieść w kontekście pozostałych dzieł mistrza.

„Niezastąpiona pozycja, rzucająca światło na wiele nieznanych opowieści i szczegółów Śródziemia”.
Douglas A. Anderson, autor książki Hobbit z objaśnieniami.

„Ton jest heroiczny, lecz bohaterowie pozytywni i negatywni przerastają tych znanych z prawdziwego życia”.
„New York Times Book Review”

Zysk i S-ka
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-6593-8

Tytuł oryginalny: Unfinished Tales

Liczba stron: 560

Format: 160x240mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...