Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nowi tropiciele 2 Podręcznik część 1 Szkoła podstawowa

Danielewicz-Malinowska Aldona

Nowi tropiciele 2 Podręcznik część 1 Szkoła podstawowa

19,68

 

W podręcznikach do klasy 2 są zawarte treści z dziedziny edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej, a także muzycznej i plastycznej.

- Naukę czytania dzieci mogą doskonalić przez poznawanie tekstów literackich, są tu zarówno utwory zaliczane do klasyki literatury dziecięcej, jak i napisane przez współczesnych poetów i pisarzy.
- Teksty do czytania zostały podzielone na trzy poziomy.
- W podręcznikach uwzględniono fragmenty wybranych lektur zaproponowanych w podstawie programowej.
- W każdej części podręcznika znajdują się wyróżnione fragmenty, zawierające treści ortograficzne - marginesy z wyrazami prezentującymi wybrane trudności ortograficzne, opowiadania ortograficzne w kąciku Bawimy się z Noni oraz rozkładówka ze słowniczkiem ortograficznym w kąciku Piszemy poprawnie.
- Rozkładówki z treściami gramatycznymi pod hasłem Tropimy gramatykę, na których w formie infografik przedstawiono najistotniejsze informacje dotyczące części mowy (rzeczownika, czasownika i przymiotnika), rodzajów zdań, rodziny wyrazów oraz znaków przestankowych.
- Odrębne miejsce przeznaczono w podręcznikach na prezentację form wypowiedzi, takich jak: zaproszenie, list, ogłoszenie, życzenia, notatka kronikarska.
- Specjalnie napisana seria opowiadań Listy od Hani i Henia (do czytania przez osobę dorosłą) na temat emocji i problemów wieku wczesnoszkolnego ma pomóc dziecku w rozumieniu własnych emocji, poznawaniu nowych wzorów myślenia i działania.
- W podręcznikach wskazano tematy przeznaczone do pracy metodą projektu. Obok tych tematów umieszczono specjalny piktogram.

Treści nauczania zostały ujęte w sposób modułowy – mają formę kącików tematycznych:
- Gimnastyka oka i języka – celem kącika jest przygotowanie dziecka do sprawnego czytania.
- Tropiciele wiedzy – kącik związany z treściami społecznymi i środowiskowymi, którego celem jest rozbudzenie zainteresowania dzieci światem i szeroko pojętą nauką.
- Rondelkolandia – kącik poświęcony tworzeniu kompozycji kulinarnych.
- Warto ich znać! – kącik, w którym jest prezentowana sylwetka znanej osoby związanej z tematem dnia.
- Bawimy się z Noni – celem kącika jest rozwijanie wyobraźni dziecka.
- Piórkiem, dźwiękiem i pędzelkiem – kącik poświęcony treściom artystycznym, rozwijaniu wrażliwości artystycznej oraz wyobraźni dziecka przez wskazywanie powiązań między muzyką a malarstwem.

WSiP
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-021-7329-5

Liczba stron: 144

Format: 200x270mm

Cena detaliczna: 23,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...