Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

O północy w Czarnobylu Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie

Adam Higginbotham

O północy w Czarnobylu Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie

8.2

(2468 ocen) wspólnie z

31,69

 

Takiej książki jeszcze nie było…

Tajemnice i mity, które odmieniły historię największej katastrofy nuklearnej XX wieku.

Adam Higginbotham na podstawie licznych wywiadów ze świadkami, dostępowi do odtajnionych akt i nieopublikowanych do tej pory wspomnień stworzył historię Czarnobyla na nowo. W swojej książce zawarł informacje o tym jak powstała elektrownia, o codziennym życiu mieszkańców przed tragedią i absurdach ZSRR. Oprócz wiadomości na temat skutków wybuchu, autor skupia się na przebiegu tego zdarzenia oraz kulisach działań propagandowych.

Nikołaj Fomin, naczelny inżynier Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej w latach 1981-86, który nie miał pojęcia o energii jądrowej i fizyce nuklearnej– tej ostatniej uczył się na kursie korespondencyjnym.
Anatolij Diatłow, jedna z kluczowych osób odpowiadających za wypadek w Czarnobylu. Diatłow wierzył w swoje założenia nawet po tym, gdy zostały one obalone.
Wiktor Briuchanow pierwszy dyrektor Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej (1970 - 1986). Chciał zrezygnować ze swojej funkcji, ale podanie zostało podarte na jego oczach.

Nikt nie miał pojęcia o tym, że do budowy elektrowni wykorzystano materiały, które nie zostały wyprodukowane w ZSRR. Wszystkie dotychczasowe wypadki i incydenty były ściśle tajne. Nikt nie znał całej prawdy, aż do teraz…

Poznajcie historie, w której wątki społeczne przeplatają się z naukowymi, gdzie życie zwykłych ludzi jest pomijane w wyścigach technologicznych. Książka ta to efekt ponad dziesięcioletniej pracy nad nieznaną historią Czarnobyla. Po blisko trzech dekadach świat pozna prawdę.

Sine Qua Non
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-10-10

ISBN: 978-83-812-9561-1

Tytuł oryginalny: Midnight in Chernobyl

Liczba stron: 560

Sine Qua Non

Format: 15.0x21.5cm

Cena detaliczna: 50,00 zł

O północy w Czarnobylu

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Maciej Szewski

O północy w Czarnobylu Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie

To chyba najlepsza książka jaką miałem okazję przeczytać o Czarnobylu. Czuć, że autor poświęcił na jej napisanie spory kawałek życia. Nie ma tu miejsca na zbędną paplaninę. Wszystko co jest opisane jest ważne. Informacje te mogą zmienić Wasz światopogląd. Oczywiście do poznawania historii tej tragedii zachęcił mnie serial "Czarnobyl", który także serdecznie polecam. Wydarzenia z 1986 roku nie są nam aż tak odległe. Poznajcie prawdę....
Dorota Szyszka

O północy w Czarnobylu

Historia Czarnobyla nigdy nie będzie znana w całości. Nigdy nie dowiemy się co czuli ci, którzy stracili życie. Mimo, że ksiązka ta nie należy do najkrótszych to czytało się ją lekko. Oczywiście istnieją pewne fragmenty, które nie tak łatwo zrozumieć. Mimo to w niczym to nie przeszkadza, bo poznawanie prawdziwej historii to czysta przyjemność. Serdecznie zachęcam do przeczytania nawet tych, którzy uważają, że wydarzenia z 86' są im znane.
Adam Nawrot

Serdecznie polecam

Wspaniała książka. Interesuję się tematyką Czarnobyla od właściwie zawsze. Mimo to wiele faktów mnie zaskoczyło. Widać, że to książka, która nie została napisana "na szybko", "byle jak". Informacje są zebrane skrupulatnie. Mimo nawet technicznych informacji czytało się z ogromną ciekawością. Serdecznie polecam

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...