Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ogarnij się! Twoja droga do Damaszku

Michał Olszewski

Ogarnij się! Twoja droga do Damaszku

8.2

(33 ocen) wspólnie z

12,78

 

Szaweł z Tarsu uważał się za człowieka wierzącego. Wypełniał przykazania. Z gorliwością ścigał tych, którzy w jego przekonaniu zagrażali religii. A jednak był bardzo daleki od Boga. Żył w kłamstwie, zamknięty na prawdę. Musiał doświadczyć spotkania ze zmartwychwstałym Jezusem na drodze do Damaszku, którego konsekwencją był upadek i czasowa ślepota, aby rozpocząć wędrówkę ku prawdziwej bliskości z Bogiem.

Ksiądz Michał dostrzega w historii Szawła, który stał się później Pawłem, źródło inspiracji dla wielu współczesnych chrześcijan. Tak jak Szaweł są oni formalnie wierzący, ale nie mają prawdziwej relacji z Bogiem. Tak jak on żyją w fałszywym świecie własnych przekonań. Tak jak on muszą doświadczyć upadku, aby móc rozpocząć swoją drogę ku żywemu Bogu. W tej drodze potrzebują wsparcia różnych Ananiaszy, których Bóg postawi na ich drodze. I tak jak św. Paweł mogą stać się prawdziwymi przyjaciółmi Boga, obdarzonymi przezeń duchowymi darami ku głoszeniu światu zmartwychwstałego Jezusa.

W tej książce znajdziecie wskazówki, jak wyrwać się z duchowego marazmu, ogarnąć się i rozpocząć własną drogę do Damaszku. Dowiecie się, jak zapewnić sobie wsparcie na tej drodze, ale też jak ustrzec się pułapek, które na niej czyhają. Autor sięga do wielu przykładów z własnego życia i posługi, używając przy tym lekkiego, potoczystego stylu. Sięgnijcie po jego książkę, a doświadczycie prawdziwej radości płynącej z życia z Jezusem jako naszym Panem i Zbawicielem.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-748-2720-1

Liczba stron: 112

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...