Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Po detoksie, czyli siła zdrowych nawyków

Ewa Trojanowska

Po detoksie, czyli siła zdrowych nawyków

6.3

(6 ocen) wspólnie z

34,90

 

Druga część ksiazki Detoks ciała i umysłu.
Autorka doradza, jak utrzymać na dłużej efekt przeprowadzonego detoksu.

„W ostatnich czasach jasno jak na dłoni nasiliły się problemy, które w poprzedniej książce sygnalizowałam i do, których chciałabym wrócić. Ponieważ niczym puszkę pandory otworzyliśmy bramy grzybom, bakteriom i wirusom, które nękają ludzi coraz intensywniej. Przypomnę naszych dobrych znajomych, o których już wspominałam w poprzedniej książce i napiszę o kilku nowych: takich jak refluks, drożdżyca i dysybioza. Tylko trzy, a może aż trzy małe-duże problemy, które mogą urosnąć do bardzo wielkich problemów . A które, jak sądzę spowodowane są naszą ignorancją oraz niewiedzą.
Tak się ostatnio zastanawiam, jak może ugryźć temat odżywiania, a także dobrego jedzenia zwyczajny śmiertelnik. Wychowany w kulcie szybkości, sukcesu oraz gotowych, przetworzonych produktów i dań ubranych w banalne slogany, które chcemy słyszeć. Jak my wszyscy jest zagubiony, tylko, że najczęściej tego nie wie. Gdy coś zaczyna szwankować w jego własnym eko-systemie (eko-systemu wokół, na ogół już nie widzi). Młody, piękny, bogaty i niby zdrowy bóg sięga po tabletkę – kolejną, kolejną, kolejną..... I, popija ją na ogół coca-colą albo innym napojem gazowanym, bez którego już nie może żyć. Mam wrażenie, że jesteśmy krajem ćpunów wciągających wszystko, co wszechobecny marketing, media z reklmami i koncerny farmaceutyczne podadzą nam na tacy – przecież na to zasługujecie – mówią. Nieustannie dostajemy złote rybki, tylko gdzie podziała się wędka? Czyżbyśmy utracili instynkt ? Na to wygląda. Jest jednak sposób i to prosty. Zmiana diety! – Semiwegetarianizm, gdzie pokarmy roślinne możemy uzupełniać dobrymi produktami mlecznymi, serami, jajkami i od czasu do czasu rybami oraz drobiem. Stwarzając sobie możliwość łatwego zbilansowania diety pod względem wszystkich niezbędnych do życia składników, my sami możemy wziąć nasze i naszych bliskich zdrowie w swoje ręce. Podnosić świadomość, edukować siebie i innych. Zdrowie jest największą wartością daną nam przez naturę. Ochraniajmy je dbajmy o nie, jak o największy skarb”.
Twój styl życia może być harmonią i równowagą. Może ocalić Twoje oraz Twoich bliskich zdrowie i życie.


Ewa Trojanowska – studiowała literaturę. Zawodowo zajmowała się projektowaniem i wystrojem wnętrz. Jej pasja to podróże, sztuka, superjedzenie, poznawanie ciekawych, kreatywnych ludzi i rozwijających ją miejsc. Literacko zadebiutowała w 2012 roku książką „Sekrety Adama“, która ukazała się nakładem wydawnictwa G+J (obecnie Burda), a w 2014 roku napisała „Kocham cię na zawsze“ (Burda).

Burda Publishing Polska
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-805-3100-0

Liczba stron: 250

Format: 17.3x22.0

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...