Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pod osłoną

Pod osłoną

39,90

 

Pod osłoną – to pojęcie może odnosić się do wielu sytuacji. W najprostszym zrozumieniu może kojarzyć się z małym dzieckiem otulonym ciepłym i bezpiecznym kocykiem lub chowającym się przed niebezpieczeństwem za zdecydowaną sylwetką rodzica. Cywil może opisać to jako miasto chronione przez policję lub wojsko. Inne znaczenie wiąże się ze zwierzęciem ukrytym w zaroślach, jaskini lub podziemnej kryjówce.Może odnosić się do rodziny chronionej dachem przed szalejącą na zewnątrz burzą.

Pamiętam, że jako dziecko mieszkałem w okolicy często nawiedzanej przez burze. Przez okno podziwialiśmy napływające ciemne chmury w rytm odgłosów grzmotów dobiegających z oddali. Zaledwie w ciągu kilku minut burza zjawiała się nad naszym domem i dawała pokaz swojej siły. Piorunom towarzyszyły potężne grzmoty. Deszcz brzmiał jak tysiące maleńkich młotków uderzających w dach naszego domu.Mimo wszystko, burza ta sprawiła, że nasz dom dawał jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa i ochrony. Wszystko na zewnątrz było przemoknięte,zmarznięte i mogło zostać śmiertelnie porażone piorunem.Jednak nasz dach był naszą ochroną – dawał schronienie przed deszczem i złowieszczą siłą burzy. Byliśmy pod osłoną.

Absolutnie Fantastyczne
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-646-7516-4

Liczba stron: 280

Format: 160x235mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...