Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Praktyczny przewodnik psychoterapeuty Psychoterapia humanistyczna

Ginger Anne, Ginger Serge

Praktyczny przewodnik psychoterapeuty Psychoterapia humanistyczna

5.4

(7 ocen) wspólnie z

39,90

 

"Serge Ginger i jego żona Anna Peyron-Ginger to pionierzy terapii Gestalt we Francji. Są założycielami Paryskiej Szkoły Gestalt(EPG), która należy do wiodących instytucji kształcących psychoterapeutów w Europie. Serge szkolił się w psychoanalizie, psychodramie i Terapii Gestalt. Był długoletnim przewodniczącym Międzynarodowej Federacji Gestaltowskich Organizacji Treningowych (FORGE). W Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii (EAP), Serge Ginger odpowiada za sprawy związane z rejestracją Europejskich Certyfikatów Psychoterapeuty(ECP).
Od wielu lat autorzy książki dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc szkolenie psychoterapeutów, terapię grupową i terapię par. Gościli też w Polsce. Współpracowali z Instytutem Terapii Gestalt w Krakowie.
W Praktycznym przewodniku psychoterapeuty poruszają tematy bliskie zarówno początkującym psychoterapeutom jak i doświadczonym praktykom. Omawiają w niej podstawowe zagadnienia dotyczące rozpoczynania praktyki psychoterapeutycznej, typowe problemy i pytania , jakie pojawiają się na początku drogi zawodowej każdego psychoterapeuty pracującego w podejściu humanistycznym. Książka zawiera też zbiór zagadnień, których przypomnienie i uporządkowanie może być pomocne nawet doświadczonym praktykom psychoterapii. Język przekazu jest prosty i zrozumiały dla każdego adepta psychoterapii humanistycznej, mimo że autorzy identyfikują się z podejściem Gestalt. Liczne przykłady pozwalają na odniesienie propozycji Gingerów do własnej praktyki."

Replika
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-767-4045-4

Tytuł oryginalny: Guide pratique du psychothérapeute humaniste

Liczba stron: 276

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...