Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przełomowe odkrycia

Przełomowe odkrycia

24,95

 

Od Wielkiego Wybuchu po genetykę molekularną.

Fascynujące historie prób, błędów i osiągnięć wielkich uczonych. Czemu zawdzięczali swój sukces?

Profesor Frank Ashall – brytyjski naukowiec, lekarz i pisarz – zabiera nas w pasjonującą podróż po pracowniach największych uczonych. Pokazuje, jak dokonywano osiemnastu przełomowych odkryć, które przyspieszyły rozwój cywilizacji, zmieniły nasz sposób widzenia świata i sam świat, w którym żyjemy.

Elektryczność, fale radiowe, promienie rentgenowskie, promieniotwórczość, tlen, fotony, teoria względności, powstanie Kosmosu, zarazki chorobotwórcze, antybiotyki, identyfikacja DNA… Tym rewolucyjnym odkryciom towarzyszyły nieraz niezwykłe okoliczności, a ich odkrywcy często nie przewidywali oszałamiających zastosowań efektów swoich badań. Czy rozpoczynając swoje prace Faraday, Lavoisier, Maxwell, Pasteur, Röntgen, Planck, Maria Skłodowska-Curie, Einstein i inni wielcy uczeni chcieli przysłużyć się ludzkości? Czy też kierowała nimi czysta ciekawość badawcza i chęć poznania mechanizmów rządzących przyrodą? Czemu zawdzięczali swój sukces: inteligencji, ciężkiej pracy czy może przypadkowi?

Przełomowe odkrycia w barwny i przystępny sposób przedstawiają podstawowe informacje ze wszystkich dziedzin nauki – od fizyki klasycznej, relatywistycznej i kwantowej, przez kosmologię, chemię, geologię, po medycynę i biologię molekularną.

To książka dla wszystkich interesujących się nauką oraz dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z historią nauki.

Książka, która pozostawia podziw dla wiedzy oraz pragnienie, by samemu dowiedzieć się więcej.

Amber
Oprawa miękka

ISBN: 9788324183357

Liczba stron: 324

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...