Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przyrodo witaj 6 Podręcznik Szkoła podstawowa

Gromek Ewa, Kofta Wawrzyniec, Kłos Ewa

Przyrodo witaj 6 Podręcznik Szkoła podstawowa

25,60

 

Ciekawy podręcznik w nowoczesnej szacie graficznej. Umożliwia poznawanie świata organizmów: tych, które żyją w wodzie, i tych, których środowiskiem życia jest ląd. W ciekawy sposób przybliża budowę Układu Słonecznego i zjawiska zachodzące na Ziemi – dlaczego po nocy przychodzi dzień i skąd się biorą pory roku. W atrakcyjny sposób pokazuje różnorodne krajobrazy Ziemi. Przystępnie wyjaśnia zagadnienia z zakresu fizyki, m.in. czym jest prąd elektryczny i na czym polega zjawisko magnetyzmu. Przekazuje informacje na temat największych osiągnięć człowieka i problemów, z którymi boryka się ludzkość.

Podręcznik został podzielony na osiem działów:

Życie w glebie i wodzie,
Różnorodność organizmów lądowych,
Funkcjonowanie organizmów,
Planeta Ziemia,
Krajobrazy Ziemi,
Bliżej fizyki,
Powtórzenie wiadomości,
Osiągnięcia człowieka.

Treści w książce przedstawiono w sposób jasny i zrozumiały dla ucznia. Jest ona bogato ilustrowana – zawiera wiele barwnych zdjęć i rysunków oraz infografiki, które pomagają zrozumieć omawiane zagadnienia. Liczne doświadczenia i obserwacje umożliwiają praktyczne poznawanie przyrody. Ciekawostki pogłębiają wiedzę dotyczącą tematu lekcji. Do każdego rozdziału przygotowano wypunktowane podsumowanie i polecenia, a każdy dział jest zakończony powtórzeniem. Ułatwia to utrwalenie zarówno mniejszych, jak i większych partii materiału. Podręcznik zawiera także powtórzenie zagadnień z przyrody przed rozpoczęciem nauki biologii, geografii, fizyki i chemii.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: czwarte

ISBN: 978-83-021-6154-4

Liczba stron: 304

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 25,60 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...