Menu

Gromek Ewa

Podręcznik stopniowo, językiem dostosowanym do wieku uczniów, wprowadza wymagane przez nową podstawę programową słownictwo geograficzne i biologiczne służące opisywaniu zjawisk przyrodniczych. Liczne obserwacje i doświadczenia ułatwiają realizację wszystkich treści z nowej podstawy programowej, umożliwiają praktyczne poznanie przyrody, angażują uczniów i zachęcają do samodzielnej pracy. Cenne wskazówki do obowiązkowych zajęć terenowych motywują uczniów do poznawania świata przyrody w praktyce oraz uczą ich obserwacji środowiska i poznawania krajobrazu najbliższej okolicy. Wysokiej jakości piękne zdjęcia i rysunki, znakomicie skorelowane z treścią wykładu, działają na wyobraźnię uczniów i pomagają im w przyswajaniu wiedzy. Czytelne infografiki, łączące ilustracje z informacjami, klarownie przedstawiają procesy i zależności zachodzące w przyrodzie – dzięki takiej formie uczeń lepiej zrozumie i zapamięta trudniejsze zagadnienia.
Zeszyt ćwiczeń jest skorelowany z podręcznikiem, a zadania w pełni dostosowano do nowej podstawy programowej, co zapewnia realizację obowiązkowego materiału nauczania. Zróżnicowane i ciekawe ćwiczenia do każdej lekcji z podręcznika - otwarte, zamknięte, wzbogacone grafikami - aktywizują uczniów, pomagają uporządkować wiadomości i utrwalić wiedzę. Zadania o różnym stopniu trudności pozwalają na doskonalenie umiejętności uczniów na każdym poziomie. Dodatkowe zadania powtórzeniowe po każdym dziale umożliwiają systematyczną naukę. W publikacji przewidziano również odpowiednią ilość miejsca na odpowiedzi ucznia, dzięki czemu nie musi on sięgać po dodatkowy zeszyt. Wyodrębnione karty obserwacji do zajęć terenowych zachęcają do zajęć na świeżym powietrzu i są pomocne w odpowiednim przeprowadzeniu tego typu lekcji. Zeszyt ćwiczeń w pełni uwzględnia wszystkie zmiany wprowadzone w nowej podstawie programowej: - zmodyfikowano kolejność przedstawianych zagadnień; - dodano tematy zawierające treści nowe w podstawie programowej (część treści geograficznych); - usunięto zagadnienia, których obecnie nie ma w podstawie; - dodano karty obserwacji do zajęć terenowych; - tematy z biologii i geografii przedstawiono jako wprowadzenie do nauki tych przedmiotów
Ciekawy podręcznik w nowoczesnej szacie graficznej. Umożliwia poznawanie świata organizmów: tych, które żyją w wodzie, i tych, których środowiskiem życia jest ląd. W ciekawy sposób przybliża budowę Układu Słonecznego i zjawiska zachodzące na Ziemi – dlaczego po nocy przychodzi dzień i skąd się biorą pory roku. W atrakcyjny sposób pokazuje różnorodne krajobrazy Ziemi. Przystępnie wyjaśnia zagadnienia z zakresu fizyki, m.in. czym jest prąd elektryczny i na czym polega zjawisko magnetyzmu. Przekazuje informacje na temat największych osiągnięć człowieka i problemów, z którymi boryka się ludzkość. Podręcznik został podzielony na osiem działów: Życie w glebie i wodzie, Różnorodność organizmów lądowych, Funkcjonowanie organizmów, Planeta Ziemia, Krajobrazy Ziemi, Bliżej fizyki, Powtórzenie wiadomości, Osiągnięcia człowieka. Treści w książce przedstawiono w sposób jasny i zrozumiały dla ucznia. Jest ona bogato ilustrowana – zawiera wiele barwnych zdjęć i rysunków oraz infografiki, które pomagają zrozumieć omawiane zagadnienia. Liczne doświadczenia i obserwacje umożliwiają praktyczne poznawanie przyrody. Ciekawostki pogłębiają wiedzę dotyczącą tematu lekcji. Do każdego rozdziału przygotowano wypunktowane podsumowanie i polecenia, a każdy dział jest zakończony powtórzeniem. Ułatwia to utrwalenie zarówno mniejszych, jak i większych partii materiału. Podręcznik zawiera także powtórzenie zagadnień z przyrody przed rozpoczęciem nauki biologii, geografii, fizyki i chemii.
Sprawdzona i niezawodna koncepcja nauczania z kompleksowym wsparciem dla nauczyciela. Cykl Przyrodo, witaj! umożliwia pracę zarówno ze słabszymi, jak i zdolniejszymi uczniami. Przystępne i zwięzłe podsumowania po każdym dziale, oprócz najważniejszych informacji, zawierają czytelne schematy, zestawienia i tabele ułatwiające zapamiętywanie materiału. Ciekawostki i odwołania do przykładów z codziennego życia inspirują młodych badaczy do samodzielnego odkrywania zjawisk przyrodniczych.