Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

PS Nie szukajcie mnie

Leena Parkkinen

PS Nie szukajcie mnie

6.1

(39 ocen) wspólnie z

34,90

 

Latem 1947 roku na wyspie Fetknoppen z morza zostają wyłowione zwłoki nastoletniej Kersti. Policja szybko aresztuje podejrzanego: Sebastiana Valtera, starszego brata osiemnastoletniej Karen, do której na zawsze przylega etykietka „siostry mordercy”.
Sześćdziesiąt pięć lat później Karen ucieka z domu swojego syna Erika, wsiada do błękitnego plymoutha fury rocznik 1956 i jedzie na Fetknoppen, aby tam poskładać puzzle w logiczną całość i ustalić, kto naprawdę zamordował Kersti. Wkrótce staje się świadkiem napadu na warsztat samochodowy i w dalszą drogę zabiera ze sobą jedną z włamywaczek, siedemnastolatkę w zaawansowanej ciąży. Tak zaczyna się niezwykła przyjaźń kompletnie różnych od siebie kobiet i podróż, której finału nie przewidziałaby żadna z nich.
„Leena Parkkinen napisała powieść pełną życia, fantastycznych scen i zapadających w pamięć dialogów”.
„Maxi”
„Starsza pani, ciężarna nastolatka, błękitny krążownik szos i morderstwo sprzed ponad pół wieku; oto przepis na najbardziej burzliwą fińską powieść o kobiecej przyjaźni”.
„Grazia”
„Fascynująca podróż – również w czasie – pełna emocji i rodzinnych sekretów”.
„Die Presse am Sonntag”
„Powieść drogi, pełna uroku, dramatyzmu i humoru, z zaskakującym finałem”.
„Kleine Zeitung”
Leena Parkkinen (urodzona w 1979 r.) to jedna z wiodących fińskich autorek swojego pokolenia. Jej pierwsza powieść (Ty pierwszy, Max) została okrzyknięta najlepszym fińskim debiutem roku i przetłumaczona na szereg języków.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-794-3707-8

Tytuł oryginalny: Galtbusta lanteen

Liczba stron: 336

Świat Książki

Format: 12.6x19.9

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...