Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sławomir Peszko Peszkografia

Peszko Sławomir, Staszewski Sebastian

Sławomir Peszko Peszkografia

6.7

(337 ocen) wspólnie z

42,49

 

Na tę biografię czekała cała piłkarska Polska!

Piłkarz kultowy, bohater głośnych skandali i bijących rekordy popularności żartów, a zarazem uczestnik mistrzostw Europy i świata. Sławomir Peszko postanowił opowiedzieć o swojej podróży z podkarpackich klepisk na najsłynniejsze stadiony świata, na których rywalizował z ikonami futbolu: Cristiano Ronaldo, Andrésem Iniestą, Alessandro Del Piero, Stevenem Gerrardem, Patrickiem Vieirą czy Philippem Lahmem.

Czy był piłkarzem-memem, który „nigdy nie marnuje setki”, czy ważnym członkiem kadry grającej w ćwierćfinale Euro 2016? Czy nie ma futbolu bez alkoholu, czy może nie ma sukcesów bez „Atmosfericia”? Czy był idolem kibiców Lecha Poznań i 1. FC Köln, a może jednak zmarnował swój talent? I co o tym wszystkim sądzą jego przyjaciele, z Robertem Lewandowskim i Lukasem Podolskim na czele? Kto w reprezentacji miał najmocniejszą głowę i jak wyglądał wieczór kawalerski "Lewego" w Monako? Z jakiego powodu odrzucił ofertę Wolfsburga za milion euro rocznie? I jaki miał z nim problem Leo Beenhakker?

Peszko w autobiografii nie czaruje ani siebie, ani odbiorcy. Mówi, jak było. I gwarantuje jedno: będzie się działo.

***

„Wiele razem przeżyliśmy. Jestem przekonany, że jeżeli Sławek zdecydował się opisać swoją historię, to… będzie się działo.”

- Robert Lewandowski.

„Nie będę tego czytać, bo jeszcze zawału bym dostał. Przez tyle lat żaden piłkarz nie zabrał mi tyle zdrowia, i nie dał tyle radości, co "Szpaczek".”

- Franciszek Smuda

„W Bundeslidze mógł zrobić większą karierę. Ale dzięki temu, że zawsze był sobą, osiągnął coś równie cennego jak bramki: szacunek Niemców.”

- Lukas Podolski

„Sławek to był mój żołnierz. Zarówno w ofensywie, jak i defensywie. W jego autobiografii nie brakuje więc przyspieszeń, kiwek, a nawet fauli.”

- Adam Nawałka

„Peszko to prawdziwy wojownik. Czasem walczył z przeciwnikami, a czasem sam ze sobą. W swojej autobiografii nie bał się o tych zmaganiach opowiedzieć.”

- Dariusz Michalczewski

„Nie znam nikogo, kto miał tak zwariowane życie. Ta książka to jazda bez trzymanki.”

- Kamil Grosicki.

„Autobiografia Peszki to sportowa książka roku. Oto moja prawda futbolu.”

- Roman Kołtoń

BIOGRAM

Sebastian Staszewski (ur. 1991) – dziennikarz sportowy i scenarzysta. Autor książki „Tajemnice Kadry”, opisującej kulisy reprezentacji Adama Nawałki. Twórca kanału YouTube „Po Gwizdku”.

Obecnie reporter Interia.pl. W poprzednich latach pracował w Polsacie Sport, Sport.pl, Polsce The Times i Futbol News. Współpracował z BBC, TVN, Wprost, Super Expressem, Onet.pl czy NaTemat.pl. Korespondent na mistrzostwach Europy w 2012, 2016 i 2021 roku oraz mistrzostwach świata w 2018 i 2022 roku. Główny scenarzysta filmów „Druga Połowa” i „Wygrać Marzenia”.

Sławomir Peszko (ur. 1985) - jeden z najpopularniejszych piłkarzy w Polsce, 44-krotny reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Europy 2016 oraz Mistrzostw Świata w 2018 roku. W swojej karierze reprezentował barwy takich klubów, jak: Wisła Płock, Lech Poznań, FC Koln, Wolverhampton Wanderers, Parma, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków i Wieczysta Kraków.

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-821-0879-8

Liczba stron: 448

Sine Qua Non

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...