Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Stąpając po cienkim lodzie

Camilla Grebe

Stąpając po cienkim lodzie

6.7

(397 ocen) wspólnie z

39,90

 

Doskonały thriller psychologiczny uznanej szwedzkiej pisarki!
Jeśli zaczytujecie się w kryminałach Camilli Läckberg i Jo Nesbo – to coś dla Was!
W marmurowym korytarzu mieszkania znanego biznesmena zostaje znaleziona bestialsko zamordowana kobieta. Ofiarę pozbawiono głowy… Tymczasem charyzmatyczny i kontrowersyjny przedsiębiorca znika bez śladu.
Kim jest ofiara? A kim psychopatyczny morderca posługujący się maczetą?
Dwa miesiące wcześniej życie Emmy Bohman, asystentki sprzedaży w Clothes & More, przewraca się do góry nogami za sprawą przypadkowego spotkania ze swym przełożonym. Jesper Orre jest uosobieniem jej marzeń, więc kobieta szybko wdaje się z nim w romans. Po pewnym czasie Jesper znika, równie niespodziewanie, jak się pojawił, nie obdarzając Emmy słowem wyjaśnienia.
Gdy po pierwszym nieszczęściu przychodzą kolejne, Emma zaczyna podejrzewać, co się stało. Tylko dlaczego Jasper chciał ją zranić? Niebawem okazuje się, że nie tylko ona próbuje go odnaleźć…
„Imponująca. Mistrzowski popis, który wynosi tę autorkę na czołowe miejsce w ciągle gęstniejącym tłumie skandynawskich twórców powieści noir”. Kirkus Reviews
„Ta książka ma wszystkie niezbędne składniki najlepszych skandynawskich kryminałów”. Crime by the Book

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-0040-3

Tytuł oryginalny: ÄLSKAREN FRAN HUVUDKONTORET

Liczba stron: 464

Format: 14.4x20.5

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...