Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Weź swój krzyż Wybór rozważań

Jan Twardowski

Weź swój krzyż Wybór rozważań

7.0

(1 ocena) wspólnie z

9,50

 

Ta piękna edytorsko i treściowo książka, która niedawno opuściła drukarnię Wydawnictwa "Bernardinum" ma wartość wyjątkową. Jest to komentarz do drogi krzyżowej, który w sposób szczególny pomaga właściwie przeżyć tę niezwykle ważną, podstawową dla każdego chrześcijanina modlitwę, nabożeństwo. Skłania do rozmyślań zarówno nad istotą, celem Ofiary Chrystusa, jak i nad naturą ludzką, nad jej ciągłą niezmiennością, o czym świadczy zadziwiająca wciąż aktualność tamtych zdarzeń i zachowań naszych braci sprzed prawie dwóch tysięcy lat. Rozmyślania, które towarzyszą tej lekturze są szczególnie bogate, bowiem inspirują je słowa jednego z największych poetów, ks. Jana Twardowskiego. A zatem słowa proste i krzepiące jak chleb. Oparte na dogłębnej wiedzy teologicznej i bezwarunkowej wierze, przebogatym doświadczeniem, wielką mądrością życiową tego niezwykłego człowieka.
Przemierzając drogę męki Pana Jezusa wraz z ks. Janem przypatrujemy się tamtym, obecnym na niej ludziom i faktom od różnych stron, przez pryzmat różnych myśli i ocen. Porównujemy je ze zdarzeniami w naszym świecie, gdzieś daleko i całkiem obok nas, z zachowaniami ludzi nam współczesnych i nas samych. Dokonujemy poruszającego duszę rachunku sumienia. Oczyszczamy się i stajemy się, choć na chwilę, lepsi. Taką bowiem moc mają, z pozoru najprostsze, zawsze szczere i piękne słowa tego poety. Taką moc ma dobra modlitwa. Bo ta książka to wspaniały modlitewnik dla każdego. Także – dzięki wyjątkowej klarowności stylistycznej – dla dzieci.

Bernardinum
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-738-0551-4

Liczba stron: 116

Format: 133x205mm

Cena detaliczna: 19,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...