Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wieczór w raju. Opowiadania

Lucia Berlin

Wieczór w raju. Opowiadania

6.7

(95 ocen) wspólnie z

49,99

 

Lucia Berlin to artystka o talencie równie niezwykłym, co jej życiorys. Trzykrotna rozwódka, matka czterech synów, których wychowywała samotnie. Przez większość życia zmagała się z alkoholizmem, który pokonała dopiero w ostatnich latach. Nigdy nie była pełnoetatową pisarką; by utrzymać siebie i dzieci, podejmowała się najróżniejszych prac. Może właśnie dlatego jej opowiadania są tak charakterystyczne – oszczędne, o poszarpanym rytmie, tak wiernie oddające prawdziwe życie, że aż niepokojące. Wieczór w raju to zbiór dwudziestu dwóch opowiadań, starannie wybranych spośród dorobku pisarki. To proza bardzo oszczędna, a przez to niepokojąco sugestywna. Jak zwykle w centrum zainteresowania autorki są kobiety. Tiny, w akcie protestu siedząca na dachu z butelką burbona, Maya, zdesperowana żona narkomana, alkoholiczka Maggie, która musi zorganizować rodzinie święta – wszystkie one są po trosze Lucią.
Berlin kolejny raz zabiera czytelnika w literacką podróż po wszystkich zapomnianych zakątkach Ameryki, pokazując świat diametralnie różny od hollywoodzkich pocztówek. W jej wykonaniu nawet raj ma swoją drugą, mroczną stronę, a nad spędzanym w nim wieczorem wisi widmo katastrofy.

W.A.B.
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2019-09-18

ISBN: 978-83-280-6707-3

Liczba stron: 320

W.A.B.

Format: 135 x 202 mm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska

Youtube

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...