Menu

Marta Niedźwiecka

Jak uwolnić swoje myślenie? Jak rozwinąć umiejętność oglądania spraw z różnych perspektyw? Jak zrozumieć swoje emocje i odzyskać seksualność? Co zrobić, żeby nasze związki były zdrowsze? Jak budować najważniejszą relację – ze sobą? OTO PODPOWIEDŹ, JAK MIERZYĆ SIĘ Z WŁASNYM ŻYCIEM, NIE TRACĄC ROZUMU I GODNOŚCI CZŁOWIEKA W pierwszym sezonie i tomie „Zmierzchów” przedstawiałam zupełne podstawy. Teraz przyszedł czas na przejście poziom wyżej. Przeczytasz więcej o ciele, seksualności, o tym, jak uwalniać siebie od determinizmów kultury i wychowania. Bardzo dużo miejsca poświęciłam także myśleniu. Ale nie temu pojmowanemu kolokwialnie, a prawdziwej sztuce myślenia, bez której bardzo trudno zacząć jakiekolwiek zmiany w życiu – połączonej z emocjami, z czuciem, a także wyswobodzonej od przeróżnych przymusów i automatyzmów. Pozwala to jasno zobaczyć, jak kompleksy kulturowe i nasze osobiste historie utrudniają nam osiąganie spokoju i satysfakcji. Bez myślo-czucia nie wyobrażam sobie zmierzenia się z naszymi psychicznymi głębinami i mrokiem. Wszystkie emocje, jeśli dobrze się o nie zadba, będą działały niczym paliwo rakietowe – będą motywować i dawać poczucie celowości, zwiększać zaangażowanie, zdolność do nauki i dostosowanie do realiów. Ciągle staram się was przekonać, że warto się emocjom przyglądać, przyjąć je i zrozumieć.
„O zmierzchu. Jak przestać bać się życia i przeżyć je po swojemu” - Marta Niedźwiecka Debiutancka autorska książka Marty Niedźwieckiej – ikony wsparcia psychologicznego, doświadczonej w terapii w obszarze relacji i wyzwań emocjonalnych, zarówno w ramach terapii, jak i na warsztatach rozwojowych. To pierwsza w Polsce certyfikowana sex coachka – pracująca z ciałem, emocjami i relacjami intymnymi. W O zmierzchu (książce pod tym samym tytułem co jej bijący rekordy słuchalności podkast) opowiada o uczuciach, seksualności, no i sensie życia oczywiście. O tym, że równowaga między rozumiem i sercem jest możliwa (owo myślo-czucie, jak to nazywa) – i sprawdza się jako narzędzie do nawigowania po rzeczywistości i rozwiązywania problemów. Według Niedźwieckiej dobra edukacja wokół psychologii, związków i seksu jest fundamentalnym prawem, które powinno być dostępne dla wszystkich. „Robię co mogę, żeby tak było” – deklaruje. Wierzy, że świadoma seksualność zmienia życie na lepsze.
Udany seks to źródło energii, wyraz uczuć pomiędzy ludźmi. Wykorzystaj metody slow sex, by żyć szczęśliwiej. Nowe wydanie bestsellerowego poradnika zostało poszerzone o bieżące problemy związane ze zmianami na świecie. Jak zaburzenia psychiczne, tempo życia, izolacja wymuszona pandemią wpływają na seksualność? Jak odkryć naturę własnego pożądania? Jak zdobyć się na akceptację wobec własnych pragnień i wyborów innych ludzi? Czym jest kink, a czym BDSM i jak realizować je bezpiecznie oraz czym się różnią od stereotypów rodem z „Pięćdziesięciu twarzy Greya”? Dziś, gdy zmagamy się z problemami osobistymi, ekonomicznymi, politycznymi, boimy się przyszłości, a nie potrafimy być „tu i teraz” i tęsknimy za dotykiem, nasze relacje są w kryzysie lub od nich stronimy, slow sex może dostarczyć cennych wskazówek i zainspirować do zmian. Rozmowa dziennikarki Hanny Rydlewskiej z Martą Niedźwiecką, certyfikowaną sex coach i psycholożką to pikantna, momentami bardzo zabawna opowieść przeplatana ćwiczeniami budującymi świadome podejście do ciała, relacji i erotyki. Opowieść, która może przekonstruować twoją seksualność i pomóc odnaleźć drogę do satysfakcjonującego, intensywnego i radosnego seksu. Tyle mitów narosło wokół ciała! Że grzeszne, brudne, Ślepe w porywach... Tymczasem ciało to my. Ta książka nam je oddaje. Pokazuje, jak się sobą cieszyć, jak się zatrzymać na chwilę i zachwycić. Jak szanować siebie i innych, przez ciało, dzięki ciału. Jak przywrócić z nim łączność, jak je rozumieć. Lektura obowiązkowa. Grażyna Plebanek, pisarka To wyjątkowa książka o tym, jak nawrócić się na seks. Nie za pomocą Tindera, ale duszy łączącej kochanków. Manuela Gretkowska, pisarka Wspaniały poradnik pozwalający każdej zainteresowanej parze odzyskać zapał oraz nabyć nowe umiejętności w pielęgnowaniu swojej seksualności. Andrzej Depko, seksuolog